Mladíka po útoku nožom v Londýne obvinili z vraždy

útok v Londýne
Jedna žena vo veku približne 60 rokov prišla o život a niekoľko ďalších osôb utrpelo zranenia pri útoku muža ozbrojeného nožom, ku ktorému došlo v centre Londýna námestí Russell Square. Pravdepodobného útočníka zadržali policajti niekoľko minút po čine pomocou tasera. Londýn, 4. august 2016. Foto: Sky News via AP

LONDÝN 6. augusta (WebNoviny.sk) – Britské orgány vzniesli v piatok obvinenia z vraždy a pokusu o vraždu voči 19-ročnému mužovi, ktorý pri stredajšom útoku v Londýne usmrtil nožom americkú turistku a spôsobil zranenia ďalším piatim osobám. Informovala o tom v noci na dnes spravodajská stanica BBC.

Útočníkom z londýnskeho námestia Russell Square je podľa zverejnených údajov Zakaria Bulhan – nórsky občan somálskeho pôvodu, žijúci v danej časti Londýna. Zavraždenú turistku identifikovali ako 64-ročnú Darlene Hortonovú z Tallahassee v americkom štáte

Zranenia pri útoku zo stredajšieho večera utrpeli muž a žena z Austrálie, ako i jeden Američan, Izraelčanka a Brit. Nemenovaný občan Británie zostáva ako jediný v nemocnici, pričom jeho stav je podľa BBC „vážny, ale stabilizovaný“.

Ďalší prípad útoku nožom hlásil v piatok z lodnýnskeho nákupného centra Westfield, kde utrpel zranenia 20-ročný muž. Polícia, ktorá v tejto súvislosti zatkla dve osoby, vyhlásila, že incident nemá teroristické pozadie, informovala BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom