Mladíkovi sa nákupy v Česku neoplatili, za drogy dostal putá

Marihuana
Foto: losangelesduiattorneyblog.com

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 26. novembra (WEBNOVINY) – S marihuanou, z ktorej by sa dalo pripraviť vyše 2 300 dávok, prichytili policajti 23-ročného Svidníčana. Drogu nakupoval nielen u nás ale aj v Čechách a distribuoval ju v okresoch Žiar nad Hronom a Žarnovica.

Policajti ho chytili pri spiatočnej ceste z Čiech. V aute mal 11 vrecúšok so sušenou rastlinou.

Vyšetrovateľ ho obvinil z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Stíhaný je vo vyšetrovacej väzbe.

V prípade dokázania viny si môže posedieť za mrežami štyri až desať rokov.

Obvineniam z drogovej trestnej činnosti čelia aj dvaja mladí ľudia z Rimavskej Soboty, 26-ročný Michal a o šesť rokov mladšia Ivana. Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Jana Vrbická, tí si zase od minulého roku približne dvakrát do týždňa nakupovali pervitín.

Dvojicu prichytili policajti, keď sa vracali „z nákupu“. Pri sebe mali množstvo, z ktorého by sa dalo vyrobiť vyše 130 dávok. Aj v tomto prípade je dvojica stíhaná vo väzbe, mladým ľuďom hrozí trest na štyri až desať rokov.

Na fiľakovskom policajnom oddelení skončil aj 24-ročný mladík z Čakanoviec, podozrivý bol z krádeží kanalizačných poklopov. Pri následnej prehliadke mu však v aute našli vrecúško s 15 semienkami. Tie poputovali na expertízu. Polícia v prípade začala trestné stíhanie vo veci pre drogovú trestnú činnosť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom