Mladý Afgánec dostal doživotie, na viacerých miestach napadol niekoľko ľudí sekerou

Vetlanda utok svedsko.jpg
Reprofoto: www.youtube.com

Dvadsaťdvaročného afganského žiadateľa o azyl Tamina Sultaniho v stredu vo Švédsku odsúdili na doživotie za pokus o vraždu pri útoku, počas ktorého začiatkom tohto roka utrpelo zranenia sedem osôb.

Incident v 13-tisícovom meste Vetlanda, zhruba 190 kilometrov juhovýchodne od Göteborgu, sa stal 3. marca v popoludňajších hodinách. Sultani podľa polície útočil na piatich miestach, pričom obete si vyberal náhodne. Polícia ho po 18-minútovom vyčíňaní najskôr postrelila do nohy a potom zatkla.

Polícia pôvodne uviedla, že útočník použil sekeru, neskôr sa však ukázalo, že Sultani bol vyzbrojený nožom s 22-centimetrovou čepeľou.

Vo Švédsku požiadal o azyl v roku 2016. Počas výpovede uviedol, že sa mu nepodarilo zamestnať a dokázal si zohnať iba prácu na rôznych stážach. Keď mu skončilo povolenie na prechodný pobyt, nesmel už viac študovať ani pracovať.

Sultani tvrdil, že týždeň pred útokom sa dvakrát pokúsil o samovraždu. „Akoby môj mozog prestal pracovať. Cítil som sa psychicky veľmi zle,“ povedal súdu. Nariadené psychiatrické vyšetrenie však dospelo k záveru, že muž nebol v čase útoku psychicky narušený a je spôsobilý na výkon trestu odňatia slobody.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom