Mladý Afganec pôjde do väzenia za vraždu 15-ročnej Nemky, dievča sa s ním pred útokom rozišlo

Krv, nôž
Foto: ilustračné, Thinkstock

BERLÍN 3. septembra (WebNoviny.sk) – Okresný súd v nemeckom meste Landau odsúdil migranta za vraždu jeho 15-ročnej nemeckej expriateľky. Informovala o tom tlačová agentúra dpa. Muž, ktorého úrady identifikovali ako Abdula D., dostal 8,5-ročný trest odňatia slobody.

Na polícii podala trestné oznámenie

Abdul svoju bývalú priateľku vlani smrteľne pobodal v lekárni v meste Kandel. Podľa dpa sa s ním dievčina, ktorú identifikovali len ako Miu, rozišla pár týždňov pred útokom.

Dvanásť dní pred činom na neho na polícii podala trestné oznámenie za urážku a vyhrážanie sa. Prokurátori počas procesu uviedli, že muž konal zo žiarlivosti a pomsty a chcel dievča potrestať.

Národnosť ani vek páchateľa úrady stopercentne nepotvrdili. Podľa nemeckých médií je to pravdepodobne Afganec a súdili ho ako maloletého. Sám páchateľ tvrdil, že mal v čase vraždy 15 rokov, ale z posudku počas procesu vyplynulo, že má minimálne 17 rokov, píše dpa.

Klamú o svojom veku

Mladí žiadatelia o azyl, a najmä bez sprievodu dospelého, majú v Nemecku viac privilégií a lepšiu starostlivosť. Preto niektorí starší migranti klamú o svojom veku, keď žiadajú o azyl. Prípad v meste Kandel preto viedol k výzvam, aby úrady lepšie určovali vek migrantov pri ich príchode do Nemecka.

Prípad šokoval Nemecko a vyvolal debatu o násilí páchanom migrantmi. Krajne pravicové skupiny využili vraždu dievčaťa a usporiadali v meste viacero protestov proti migrantom. Na to rýchlo reagovali protestmi podporovatelia migrantov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom