Mladý muž vo vojenskom výstroji prišiel do supermarketu a začal strieľať, zabil 10 ľudí

Strelba polícia Buffalo Supermarket
Desať ľudí zomrelo pri streľbe v meste v Buffalo v štáte New York, ktorú vyšetrujú ako rasovo motivovaný zločin z nenávisti. Foto: AP Photo/Carolyn Thompson

Desať ľudí zomrelo pri streľbe v meste v Buffalo v štáte New York, ktorú vyšetrujú ako rasovo motivovaný zločin z nenávisti. Na mieste zatkli 18-ročného muža vo vojenskom výstroji. Podozrivý v sobotu popoludní prišiel do rušného supermarketu a začal strieľať. Použil pritom kameru, aby útok streamoval, uviedla polícia. Informuje o tom portál bbc.com.

Prípad vyšetrujeme ako zločin z nenávisti a ako rasovo motivovaný násilný extrémizmus,“ povedal na tlačovej konferencii na Stephen Belongia z Federálneho úradu pre vyšetrovanie.

Predpokladá sa, že podozrivý niekoľko hodín jazdil autom, kým prišiel do prevažne černošskej časti mesta. Väčšinu obetí jeho streľby tvorili černosi, povedal komisár polície v meste Buffalo Joseph Gramaglia.

Americký prezident Joe Biden vo zverejnenom vyhlásení uviedol, že sa s manželkou modlia za obete a ich rodiny. „Rasovo motivovaný zločin z nenávisti je odpudivý pre podstatu nášho národa,“ uviedol prezident. „Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zlikvidovali nenávisťou podporovaný domáci terorizmus,“ dodal Biden.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom