Mlynár s dvanástym miestom v tímšprinte spokojný

V Bosne začali vojesnké lyžiarske majstrovstvá
Súťažiaci preteká v behu na lyžiach na 15 kilometrov v horskom stredisku Igman neďaleko hlavného mesta Bosny a Hercegoviny Sarajeva. Dnes tu pod záštitou bosnianskej armády začali 51. Vojenské majstrovstvá sveta v lyžiarskych disciplínach. Vyše 350 športovcov z 23 krajín tu bude súťažiť do nedele. Foto: AP Photo/Amel Emric

OSLO 2. marca (WEBNOVINY) – Dvojica slovenských bežcov na lyžiach Peter Mlynár, Ivan Bátory obsadila v semifinále tímšprintu dvojíc na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v nórskom Osle 12. miesto.

Postup do desaťčlenného finále im tesne ušiel, napriek tomu mohli byť s predvedeným výkonom a dosiahnutým výsledkom spokojní.

„Myslím si, že dvanáste miesto je reálnym obrazom našich možností a schopností. Je to azda ešte o niečo lepšie umiestnenie, ako sme dúfali. Mne sa dnes bežalo veľmi dobre. Tak, ako som bol po individuálnych pretekoch v šprinte sklamaný, teraz som spokojný. Dostal som novú chuť do tréningu,“ povedal pre agentúru SITA mladší z dvojice Peter Mlynár, ktorý v utorok oslávil svoje 23. narodeniny.

Mlynár na poslednú chvíľu v slovenskej zostave nahradil pôvodne nahláseného Martina Bajčičáka. „Martin sa ráno necítil dobre. Oficiálne sme požiadali o zmenu a jury nám vyhovela,“ vysvetľoval športový riaditeľ Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) pre bežecké disciplíny Michal Malák. Aj jeho vystúpenie slovenskej dvojice uspokojilo. „Obrovská spokojnosť,“ začal s hodnotením a hneď pokračoval: „Dvanáste miesto je satisfakciou za všetku snahu a drinu, ktorú chlapci v príprave i teraz v pretekoch odviedli. Opäť patrí veľká pochvala technikom, ktorí pripravili perfektné lyže,“ dodal Michal Malák.

Peter Mlynár absolvoval v areáli Holmenkollen svoju premiéru na majstrovstvách sveta. „Mám také zmiešané pocity. Ten individuálny štart ma doslova znechutil, nebolo to z mojej strany dobré. Tento tímšprint ma nabil novou energiou. Ešte ma čakajú na budúci týždeň preteky Svetového pohára v Lahti. Verím, že tam nadviažem na dobré pocity z dnešných pretekov,“ uzavrel Peter Mlynár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan BátoryMichal MalákPeter Mlynár