Mnohodetné rodiny môžu Bratislavu opäť požiadať o príspevok

Električka, bratislava
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) – Mnohodetné rodiny môžu bratislavskú radnicu opäť požiadať o príspevok. Samospráva poskytuje takúto podporu rodinám s viac ako štyrmi deťmi už dva roky, za ten čas vyšla v ústrety vyše 280 žiadateľom a príspevok je spravidla vo výške 40 eur na dieťa.

O príspevok môžu mnohodetné rodiny požiadať najneskôr do 30. septembra 2014 na Oddelení sociálnych vecí bratislavského magistrátu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Daniela Rodinová.

Peniaze môžu využiť aj na školské výlety

Mesto poskytuje príspevok rodinám s najmenej štyrmi nezaopatrenými deťmi. Podmienkou je minimálne jednoročný trvalý pobyt v Bratislave. O príspevok pritom musí požiadať zákonný zástupca detí, ktorý sa o ne osobne stará. Ako informovala Rodinová, základom tejto pomoci je cielené smerovanie peňazí, ktoré môžu mnohodetné rodiny použiť napríklad na rozvoj voľnočasových aktivít svojich detí.

Finančný príspevok môže radnica poskytnúť napríklad na preplatenie nákladov spojených s návštevou základnej umeleckej školy, na jazykové vzdelávanie detí či záujmové činnosti v centrách voľného času, ale i na jasle alebo škôlku. Rodičia s viacerými deťmi môžu tento príspevok využiť aj na školské výlety, školu v prírode či lyžiarsky výcvik alebo na predplatenie cestovného lístka v mestskej hromadnej dopravy.

Peniaze, korupcia
Foto: Shutterstock

Budú posudzovať úplné žiadosti

Žiadosť o príspevok je potrebné do konca septembra doručiť na Oddelenie sociálnych vecí – Magistrát hl. mesta Bratislavy, Primaciálne námestie 1, 814 99 Bratislava. K žiadosti treba doložiť kópiu rodných listov detí a tiež kópie všetkých účtovných dokladov, pričom platby bezhotovostným príkazom treba dokladovať výpisom z bankového účtu, pripomína žiadateľom Rodinová.

„Komisia môže posudzovať iba úplné žiadosti. Na poskytnutie finančného príspevku nie je právny nárok,“ informovala. Viac informácií o možnosti získania príspevku pre mnohodetné rodiny je na oficiálnej stránke mesta www.bratislava.sk, kde je zverejnený aj postup či zásady poskytovania finančnej pomoci mnohodetným rodinám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom