Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Električka, bratislava
Foto: SITA/Marián Peiger

Mnohodetné rodiny môžu Bratislavu opäť požiadať o príspevok

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) – Mnohodetné rodiny môžu bratislavskú radnicu opäť požiadať o príspevok. Samospráva poskytuje takúto podporu rodinám s viac ako štyrmi deťmi už dva roky, za ten čas vyšla v ústrety vyše 280 žiadateľom a príspevok je spravidla vo výške 40 eur na dieťa.

O príspevok môžu mnohodetné rodiny požiadať najneskôr do 30. septembra 2014 na Oddelení sociálnych vecí bratislavského magistrátu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Daniela Rodinová.

Peniaze môžu využiť aj na školské výlety

Mesto poskytuje príspevok rodinám s najmenej štyrmi nezaopatrenými deťmi. Podmienkou je minimálne jednoročný trvalý pobyt v Bratislave. O príspevok pritom musí požiadať zákonný zástupca detí, ktorý sa o ne osobne stará. Ako informovala Rodinová, základom tejto pomoci je cielené smerovanie peňazí, ktoré môžu mnohodetné rodiny použiť napríklad na rozvoj voľnočasových aktivít svojich detí.

Finančný príspevok môže radnica poskytnúť napríklad na preplatenie nákladov spojených s návštevou základnej umeleckej školy, na jazykové vzdelávanie detí či záujmové činnosti v centrách voľného času, ale i na jasle alebo škôlku. Rodičia s viacerými deťmi môžu tento príspevok využiť aj na školské výlety, školu v prírode či lyžiarsky výcvik alebo na predplatenie cestovného lístka v mestskej hromadnej dopravy.

Peniaze, korupcia
Foto: Shutterstock

Budú posudzovať úplné žiadosti

Žiadosť o príspevok je potrebné do konca septembra doručiť na Oddelenie sociálnych vecí – Magistrát hl. mesta Bratislavy, Primaciálne námestie 1, 814 99 Bratislava. K žiadosti treba doložiť kópiu rodných listov detí a tiež kópie všetkých účtovných dokladov, pričom platby bezhotovostným príkazom treba dokladovať výpisom z bankového účtu, pripomína žiadateľom Rodinová.

„Komisia môže posudzovať iba úplné žiadosti. Na poskytnutie finančného príspevku nie je právny nárok,“ informovala. Viac informácií o možnosti získania príspevku pre mnohodetné rodiny je na oficiálnej stránke mesta www.bratislava.sk, kde je zverejnený aj postup či zásady poskytovania finančnej pomoci mnohodetným rodinám.

K téme

Bratislava podľa svetovej štúdie odrádza pouličných umelcov Možné bomby v Dunaji zdržia práce na Starom moste o týždne

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X