Moderátor Anderson Cooper priznal, že je gej

Anderson cooper
Moderátor Anderson Cooper sa priznal k svojej homosexualite. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) – Americký televízny moderátor Anderson Cooper sa verejne prihlásil k svojej homosexualite.

Pravda je taká, že som gej, vždy som ním bol a vždy aj budem. Nemôžem byť ani šťastnejší, som tak sám so sebou spokojný a som na to hrdý,“ napísal 45-ročný moderátor relácie Anderson Cooper 360° v otvorenom liste svojmu dlhoročnému priateľovi, britskému spisovateľovi Andrewovi Sullivanovi, ktorý sa ho na túto tému prednedávnom opýtal.

Cooper v liste taktiež vysvetlil, prečo s týmto oznámením čakal až doteraz. „Pokiaľ novinár vykonáva svoju prácu spravodlivo a čestne, jeho osobný život by nemal byť podstatný. Aj keď som vďaka môjmu zamestnaniu na očiach verejnosti, snažil som sa udržať si určitú úroveň súkromia vo svojom živote. Uvedomil som si však, že tým, že sa k určitým aspektom svojho súkromného života dlhodobo nevyjadrujem, niektorí ľudia mohli nadobudnúť pocit, že niečo skrývam. Niečo, vďaka čomu sa cítim nepohodlne, zahanbene alebo dokonca vystrašene. Ale to nie je pravda,“ napísal Cooper.

V priebehu niekoľkých hodín po zverejnení spomínaného listu moderátorovi zagratulovali a vyjadrili podporu viaceré známe osobnosti, ako napríklad moderátorka Ellen DeGeneres, ktorá na Twitteri napísala: „Som na teba hrdá.

Cooperovi na Twitteri zablahoželal aj herec Neil Patrick Harris: „Dobre si spravil. Si úžasný„. Moderátorovi ďalej vyjadrili podporu napríklad aj herec Jesse Tyler Ferguson, kolega zo CNN Don Lemon a herečky Kathy Griffin a Joan Rivers. Informácie zverejnila webstránka www.people.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ellen DeGeneresJoan Rivers