Môj gól bol z ofsajdu, priznal Hamšík chlapsky

Bez názvu

NEAPOL 14. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 29. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A 2010/2011 na pôde AC Parma (3:1) aj zásluhou slovenského reprezentačného kapitána Marka Hamšíka. Dvadsaťtriročný stredopoliar vyrovnával v 52. min po prihrávke od Ezequiela Lavezziho na 1:1 a o tri minúty neskôr pripravil pozíciu práve pre 25-ročného Argentínčana, ktorý poslal hostí od vedenia. V 59. min videl červenú kartu domáci Galloppa, ktorý si vyšliapol práve na Hamšíka. Triumf „Partenopei“ potom poistil štyri minúty pred koncom duelu Christian Maggio. Hamšíka v 90. min vystriedal Giuseppe Mascara.

„Bolo to náročné stretnutie. Hralo sa na ťažkom teréne, neustále pršalo. Síce aj v prvom polčase sme mali viac z hry, avšak gól dali domáci. Po zmene sa nám podaril dokonalý obrat a zaslúžene sme vyhrali,“ povedal po zápase pre svoju oficiálnu internetovú stránku Hamšík. Na margo svojho presného zásahu zo začiatku druhého polčasu doplnil: „Vedel som, že Ezequiel nebude strieľať, ale pošle loptu na päťku. Tak som tam nabehol a prekonal gólmana. Ukázalo sa však, že som bol v ofsajde. Stáva sa aj to, že dáte takýto gól. Mýliť sa je ľudské. Raz vás arbitri poškodia a potom prehliadnu takúto situáciu.“

Neapol má po trojbodovom zisku z tretieho miesta tabuľky Serie A aktuálne na vedúce AC Miláno šesťbodové manko, druhý je úradujúci ligový šampión Inter. Oba milánske veľkokluby cez víkend zaváhali. „Hore je to poriadne tesné. Až do konca súťaže to bude veľký boj,“ dodal Hamšík, ktorého prestížny internetový portál www.goal.com zaradil do najlepšej zostavy 29. kola Serie A.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 29. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

AC Parma – SSC Neapol 1:3 (1:0)

Góly: 29. Palladino – 52. HAMŚÍK, 55. Lavezzi, 86. Maggio, ČK: 59. Galloppa (Parma)