V kauze uneseného syna premiéra Babiša nastal zvrat, mediám poslal mail a obvinil otca z klamstva

Andrej Babiš
Český premiér Andrej Babiš. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – V kauze údajného únosu syna českého premiéra Andreja Babiša na Krym, ktorá v posledných dňoch hýbe českou politickou scénou, vo štvrtok nastal ďalší prekvapivý zvrat.

Spravodajský server Seznam Zprávy zverejnil text e-mailu, ktorý jeho novinárom poslal Babišov syn a v ktorom okrem iného žiada o nadviazanie kontaktu s českou políciou a píše, že jeho otec klame.

Kauza Čapí hnízdo

Andrej Babiš mladší žije so svojou matkou vo Švajčiarsku a je súčasťou kauzy Čapí hnízdo, v ktorej mal jeho otec zneužiť dotácie na stavbu svojho rodinného sídla.

Premiér Babiš tvrdí, že dotácie nepoberal on ani jeho firma Agrofert, ale jeho deti vrátane Andreja Babiša mladšieho. Ten však tvrdí, že v septembri minulého roka, práve keď polícia prešla do hlavnej fázy vyšetrovania tohto údajného dotačného podvodu, ho dal jeho otec uniesť na Krym, aby nemohol vypovedať.

Pseudochoroba

Premiér Babiš na obvinenia zo strany svojho syna reagoval s tým, že jeho syn je schizofrenik a je to nedôveryhodná osoba. Z e-mailovej adresy Andreja Babiša mladšieho vo štvrtok prišiel do redakcie Seznam Zprávy nový e-mail, v ktorom Babišov syn prosí novinárov o pomoc.

Teraz čítam v novinách, že môj otec povedal, že musím byť pod ‚neustálym dozorom‘ vzhľadom k mojej pseudochorobe, ktorá sa volá schizofrénia. Tým prekročil červenú čiaru, pretože je to klamstvo a dotýka sa to mojej osobnej slobody. Nie som vôbec pod ‚dozorom‘ vo Švajčiarsku, ale voľný,“ uvádza Babišov syn v správe, ktorá je na niektorých miestach pomerne chaotická a nezrozumiteľná.

„Prajem si byť telefonicky v kontakte s Políciou ČR vyšetrujúcou môj prípad z Ukrajiny a Ruska. Možno mi to za ten trik so skrytou kamerou vybavíte,“ uzatvára Andrej Babiš mladší.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej BabišAndrej Babiš mladší