Moje deti nezdedia milióny, tvrdí legendárny spevák Sting

Sting
Anglický hudobník a herec Sting. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) – Britský hudobník a herec Sting prezradil, že jeho deti zdedia len malú časť z jeho majetku v približnej hodnote 180 miliónov libier (v prepočte zhruba 225,7 milióna eur). Šesťdesiatdvaročný otec troch dcér a troch synov totiž plánuje väčšinu peňazí minúť.

„Povedal som im, že veľa peňazí im nezanechám, pretože ich minieme. Máme veľa záväzkov. Určite im nechcem nechať zverenecké fondy, pretože by to bolo pre ne bremeno. Musia pracovať. Všetky moje deti to vedia a iba veľmi zriedka ma o niečo žiadajú, čo naozaj oceňujem. Samozrejme, ak by sa dostali do problémov, tak by som im pomohol, to som však nikdy nemusel urobiť. Majú pracovnú morálku, a preto chcú byť úspešní vlastnými zásluhami,“ vyhlásil Sting v rozhovore pre týždenník The Mail on Sunday.

Video: Sting – Englishman In New York

Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, sa pohybuje na hudobnej scéne od roku 1977. Spočiatku bol členom kapely The Police, s ktorou má na konte päť albumov. Od roku 1985 pôsobí ako sólový interpret a dosiaľ vydal jedenásť štúdioviek, pričom tá zatiaľ posledná s názvom The Last Ship sa dostala do predaja vlani. Vo svojej zbierke má celkovo 16 cien Grammy, päť Brit Awards, dve Ivor Novello Awards, jednu Emmy, Zlatý glóbus a tri nominácie na Oscara.

Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok. Je členom Skladateľskej siene slávy, Rock’n’rollovej siene slávy a má i svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Medzi jeho najväčšie sólové hity patria skladby ako Russians, Fragile, All This Time, If I Ever Lose My Faith in You, Englishman In New York, Why Should I Cry For You?, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, When We Dance, Desert Rose či Brand New Day. S kapelou Police nahral hity Roxanne, Message in a Bottle, Don’t Stand So Close to Me, Every Little Thing She Does Is Magic alebo Every Breath You Take. Ako herec sa predstavil vo filmoch ako napríklad Quadrophenia (1979), Duna (1984), Zbaľ prachy a vypadni! (1998) či Bruno (2009).

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sting