Moje telo bola troska, povedal Woods po triumfe na Tour Championship v Atlante

Tiger Woods
Tiger Woods s trofejou za víťazstvo na podujatí Tour Championship v Atlante. Foto: SITA/AP.

ATLANTA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Niekdajší najlepší golfista sveta Tiger Woods ovládol podujatie Tour Championship v Atlante. Na okruhu PGA Tour získal turnajový triumf premiérovo po piatich rokoch. Pre držiteľa 14 prvenstiev s označením „major“ to bolo jeho jubilejné 80. víťazstvo v kariére.

Veľká podpora fanúšikov

Woods sa mohol spoľahnúť na veľkú podporu fanúšikov, ktorí ho hnali vpred. Po poslednej jamke ho skoro od radosti pripučili a skandovali: „Tiger! Tiger!“ „Dostalo ma, že som si šiel o víťazstvo a mal som čo robiť, aby som sa nerozplakal,“ povedal 42-ročný rodák z Kalifornie.

„Dlho som sa nemohol prehupnúť cez 79 turnajových výhier a dosiahnutie osemdesiatky je perfektný pocit,“ dodal Woods, ktorý na ihrisku v East Lake viedol od úvodného kola a vyhral s 11 „trefami“ pod par a náskokom dvoch úderov pred krajanom Billym Horschelom.

Woods zakončil skvelý „comeback“ po štyroch operáciách chrbta, ktoré podstúpil v ostatných troch rokoch. „Moje telo bola troska,“ prezradil Woods.

Poslednýkrát si ľahol na operačný stôl minulý rok v apríli a ako s odstupom času priznal, vtedy sa obával, že si už nikdy nezahrá golf. „Nevedel som, či ešte niekedy budem žiť bez bolesti. Nemohol som sedieť ani chodiť bez toho, aby som necítil bolesť v chrbte a v nohách,“ pripomenul Woods.

V tomto roku opäť predvádza výkony, za ktoré si v minulosti získal veľkú slávu. „Moji blízki a kamaráti vedia, koľko je za tým tvrdej práce. Všetkým ďakujem za podporu,“ skonštatoval Tiger Woods.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tiger Woods