Molčan vyhral challengerový turnaj v Helsinkách, v rebríčku sa posunie o 16 priečok (video)

Serbia Tennis
Slovenský tenista Alex Molčan. Foto: SITA/AP

Slovenský tenista Alex Molčan potvrdil tohtoročný výkonnostný progres aj v samom závere sezóny. Dvadsaťtriročný rodák z Prešova sa stal víťazom challengerového turnaja HPP Open vo fínskych Helsinkách, keď vo finále zdolal oveľa skúsenejšieho Portugalčana Joaa Sousu 6:3, 6:2.

Bude mu patriť 87. pozícia

Vo finále Molčan iba raz prišiel o svoje podanie, kým 32-ročnému súperovi vzal servis až štyri razy. Za stavu 5:2 v druhom sete využil pri svojom podaní prvý mečbal. Portugalčan Sousa je bývalý 28. hráč rebríčka ATP, aktuálne mu patrí 147. pozícia.

Molčan by sa po helsinskom triumfe mal prvýkrát v kariére posunúť do najlepšej stovky. Doteraz bol stotretí, ale v pondelok by mu mala patriť 87. pozícia, čo bude skok o šestnásť priečok. V rovnakom čase pred rokom bol Molčan až vo štvrtej stovke svetového renkingu (307.).

Najväčší úspech tenistu

Molčan v tomto roku získal dva tituly vo dvojhre na challengerovej úrovni. V auguste triumfoval na antuke v českom Liberci, aktuálne na „harde“ v hale v Helsinkách.

Svoj najväčší úspech však dosiahol v závere mája na turnaji ATP na antuke v Belehrade, kde vrátane kvalifikácie vyhral až šesť zápasov a zastavil ho až vo finále svetový hráč číslo 1 Novak Djokovič. Na US Open v New Yorku si Molčan zahral v 3. kole.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alex Molčan