Montreal stratil najlepšieho hráča, chytať bude Peter Budaj

Peter Budaj
Peter Budaj Foto: SITA/AP

MONTREAL 19. mája (WEBNOVINY) – Kanaďan Carey Price sa s určitosťou už nepredstaví v bránke tímu Montreal Canadiens vo finálovej sérii Východnej konferencie zámorskej hokejovej NHL proti klubu New York Rangers. V pondelok o tom informoval tréner Habs Michel Therrien.

„Stratili sme nášho najlepšieho hráča, no v tejto sezóne sme úspešne čelili už nejednej nepriazni osudu,“ povedal pre ESPN.ca Therrien. Carey Price sa zranil v sobotňajšom prvom zápase spomenutej série pri kolízii s útočníkom súpera Chrisom Kreiderom.

Vynútená absencia kanadského gólmana otvára šancu pre Slováka Petra Budaja, ktorý je v Montreale dlhodobo v tieni populárnejšieho Pricea. V tohtoročnom play-off až do soboty nechytal, v stretnutí proti NY Rangers nahradil zranenú brankársku jednotku Montrealu po druhej tretine.

MS v hokeji  sutaze

Za dvadsať minút inkasoval 3 góly a Canadiens doma prehrali vysoko 2:7. Inou možnosťou je príležitosť pre Dustina Tokarského, ktorý väčšiu časť sezóny 2013/2014 absolvoval na farme v Hamiltone.

Montreal prehráva v konferenčnom finále s NY Rangers 0:1 na zápasy, druhý duel je na programe v pondelok. Peter Budaj nemá veľa skúseností so súbojmi v play-off NHL, doteraz sa predstavil na ľade len v siedmich – štyrikrát dostal šancu v Colorade a zatiaľ trikrát v Montreale. Dovedna v nich inkasoval 17 gólov a mal úspešnosť zásahov 84,3 %.