Morcheeba vystúpi v Bratislave, fanúšikom zahrá známe hity

Morcheeba
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Britská trip-hopová skupina Morcheeba vystúpi 13. septembra v bratislavskej Starej tržnici. Kapela sa v hlavnom meste predstaví aj so speváčkou Skye Edwards a spoločne odohrajú hity ako The Sea, Trigger Hippie, Blindfold či Rome Wasn’t Built in a Day.

Vstupenky na podujatie sú v predaji v sieti Ticketportal, pričom prvých dvesto lístkov sa predáva za cenu 25 eur. Po ich vypredaní sa do predaja dostane ďalších dvesto vstupeniek za cenu 30 eur, následne sa cena zvýši na 35 eur.

Video: Morcheeba – The sea
Skupina Morcheeba

vznikla v roku 1995 v zostave Skye Edwards a bratia Paul a Ross Godfreyovci. Debutovali o rok neskôr albumom Who Can You Trust?, po ktorom nasledovali štúdiovky Big Calm (1998), Fragments of Freedom (2000) a Charango (2002). V roku 2003 však Edwards kapelu opustila, aby sa venovala sólovej kariére.

Godfreyovci preto oslovili speváčku Daisy Martey, s ktorou následne nahrali album The Antidote (2005). Krátko po jeho vydaní ju však prepustili a ďalšiu štúdiovku Dive Deep (2008) nahrali s rôznymi vokalistami. V roku 2010 sa do skupiny vrátila Edwards a v tom istom roku trojica vydala album Blood Like Lemonade. Zatiaľ posledným počinom kapely je štúdiovka Head Up High (2013). Najväčším hitom Morcheeby je skladba Rome Wasn’t Built in a Day z albumu Fragments of Freedom.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.orepole.sk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom