Morrissey vydá autobiografiu 17. októbra

Morrissey
Spevák Morrissey. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) – Britský spevák Morrissey vydá očakávanú autobiografiu 17. októbra.

Publikácia s názvom Morrissey: Autobiography mala pôvodne vyjsť už 16. septembra, no pre problémy s vydavateľstvom Penguin Books sa tak nestalo.

Podľa informácií, ktoré sa nedávno objavili na spevákovej fanúšikovskej stránke s názvom True To You, kniha vyjde len vo Veľkej Británii a Európe, pretože Morrissey nemá žiaden kontrakt s vydavateľom v USA alebo v iných krajinách.

https://youtube.com/watch?v=-ePMJ3y6RWI

Morrissey, celým menom Steven Patrick Morrissey, sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 70. rokov.

S formáciou The Smiths vydal v rokoch 1984 až 1987 štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského rebríčka. Po rozpade The Smiths odštartoval sólovú kariéru. Do roku 1997 vydal šesť sólových albumov, ktoré obsahovali skladby ako Suedehead, Piccadilly Palare, The More You Ignore Me, The Closer I Get alebo Alma Matters.

Následne sa na pár rokov odmlčal, no po návrate bol ešte úspešnejší ako predtým. Za comebackovú nahrávku You Are The Quarry (2004) obsahujúcu singel Irish Blood, English Heart si vyslúžil platinu a za ďalší album Ringleader Of The Tormentors (2006) zlatú platňu. Jeho zatiaľ poslednou štúdiovkou je album Years Of Refusal (2009).

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe MorrisseySteven Patrick Morrissey