Moskovský súd uložil Twitteru pokuty pre nestiahnutie príspevkov o nepovolených zhromaždeniach

Twitter
Foto: ilustračné, SITA/AP

Súd v Moskve v piatok uložil sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter tri pokuty v súhrnnej výške 8,9 milióna rubľov (približne 100-tisíc eur) za to, že nevymazala príspevky nabádajúce neplnoleté osoby k účasti na nepovolených zhromaždeniach.

Rozsudok prichádza dva týždne po tom, ako ruský orgán pre dohľad nad médiami Roskomnadzor pohrozil zablokovaním Twitteru do 30 dní, ak nepodnikne kroky na odstránenie zakázaného obsahu. Roskomnadzor minulý mesiac obvinil Twitter z toho, že neodstránil príspevky týkajúce sa samovrážd u detí, drog a detskej pornografie. Spomenutý orgán 10. marca oznámil, že z uvedeného dôvodu spomalí rýchlosť nahrávania fotografií a videí na platformu.

Twitter v Rusku značne používajú opozičné osobnosti, vrátane uväzneného Alexeja Navaľného. Keď sa v Rusku konali protesty proti jeho väzbe, Roskomnadzor varoval Twitter, TikTok, Facebook a ďalšie sociálne siete pred pokutami, ak nezmažú príspevky vyzývajúce mladých ľudí na účasť. Ruské úrady v marci oznámili, že pre neodstránenie takýchto príspevkov žalujú Twitter a ďalšie štyri sociálne médiá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexej Navaľnyj
Firmy a inštitúcie Twitter