Moskva úplne zosmiešnila Slovan, zničila ho dvanástimi gólmi

Denis Godla
Brankár Denis Godla odchytal v tejto sezóne KHL vyše 168 minút. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 11. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava si v stredajšom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL) na ľade vedúceho tímu celej súťaže CSKA Moskva ušili poriadny kabát z hanby.

Zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena podľahli favorizovanému mužstvu jednoznačne 0:12, keď už v 6. min zaostávali 0:3 a Denisa Godlu nahradil v bránke Johan Backlund.

Švédsky gólman ešte do konca prvej tretiny lovil puk zo siete rovnako trikrát. „Belasí“ sa nezmohli na nijaký odpor, v prostrednej časti zápasu inkasovali ešte dva a v tretej tretine ďalšie štyri góly. Činil sa predovšetkým prvý útok CSKA, trio Igor Grigorenko, Stéphane da Costa, Alexander Radulov pozbieralo v dueli dovedna 14 bodov.

Pre Slovan ide o najvyššiu prehru od vstupu do KHL. V novembri 2013 prehrali Bratislavčania v Jekaterinburgu 1:8. Slovanistom patrí posledná 14. priečka v Západnej konferencii so ziskom 59 bodov z 55 stretnutí, do play-off už definitívne nemôže postúpiť.

Obrazom: Slovan v septembri prehral s CSKA Moskva, Nagy v zostave chýbal

Oba kluby sa v tejto sezóne stretli v septembri v Bratislave, Moskovčania získali tri body za víťazstvo 4:1.

CSKA Moskva – Slovan Bratislava 12:0 (6:0, 2:0, 4:0)

Góly: 4. A. Radulov (Žarkov, Mamin), 5. Grigorenko (Da Costa, A. Radulov), 6. Žarkov (D. Denisov, Stas), 12. Grigorenko (A. Radulov, Da Costa), 15. A. Radulov (Zajcev), 16. Mamin (Jegoršev, Stas), 31. Da Costa (Kiselevič, Muršak), 32. Grigorenko (Zajcev), 49. Mamin (Zajcev, Muršak), 52. N. Kvartaľnov (Ľubimov), 53. A. Radulov (Da Costa, Naumenkov), 60. Hjalmarsson (Da Costa, Grigorenko)

Vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3547 divákov

CSKA: Galimov (32. Sorokin) – D. Denisov, Zajcev, Bondarev, Kiselevič, Panin, Jegoršev, Naumenkov – Grigorenko, Da Costa, A. Radulov – Muršak, Enqvist, Hjalmarsson – Mamin, Stas, Žarkov – N. Kvartaľnov, Ľubimov, Arťuchin

Slovan: Godla (6. Backlund) – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, V. Mihálik – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Tičar, Kudrna – Bartovič, Surový, P. White – Dominik Rehák, M. Lunter

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Hrali sme proti aktuálne najlepšiemu mužstvu súťaže. Domácim úžasne vyšiel vstup do zápasu, strelili rýchle góly a potom sme sa už len prizerali. Bojujeme s neľahkou situáciou, na chlapcoch vidieť veľkú frustráciu. Chceme dohrať sezónu so cťou, napraviť čo najskôr tento zlý výsledok.“