Most-Híd má vlastného ombudsmana, bude pomáhať ľuďom

Béla Bugár
Béla Bugár Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – Strana Most-Híd sa rozhodla vytvoriť pozíciu ombudsmana strany, ktorého úlohou bude riešenie každodenných problémov ľudí v regiónoch Slovenska.

Ombudsmankou strany sa stala Ľubica Nádašská, informovala tlačová tajomníčka strany Zuzana Bačiak Masaryková.

Trendom súčasnej politickej scény je podľa strany častý jav, že celospoločenské problémy zamestnávajú politikov a politické strany omnoho viac ako reálne každodenné problémy, s ktorými sa stretávajú ľudia v regiónoch.

„Strana Most-Híd si uvedomuje, že riešenie týchto problémov musí byť súčasťou zodpovednej politiky prinášajúcej skutočné riešenia pre ľudí,“ povedala Bačiak Masaryková.

Ako dodala, Most-Híd preto vytvoril pozíciu vlastného ombudsmana, ktorého úlohou bude pomenovanie a riešenie problémov v regiónoch na podnet občanov.

Podnety môžu oddnes občania posielať priamo ombudsmanke Nádašskej, ktorá sa bude venovať riešeniu problému v rámci možností strany. „Máme pocit, že strana Most-Híd má čo ponúknuť ľuďom aj pri riešení ich každodenných problémov. Chceme dať ľuďom najavo, že sme tu pre nich a pokojne sa môžu na nás obrátiť,“ hovorí o zámere predseda strany Béla Bugár.

Ombudsmanka bude monitorovať proces riešenia konkrétneho problému až po jeho samotný záver. „Dôležité je, že podnety ľudí budeme aj reálne riešiť – keď im vieme pomôcť priamo, tak to aj urobíme a keď má riešenie v rukách niekto iný, tak ho zapojíme do procesu,“ zdôraznil Bugár.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Most-Híd