Most – Híd podporí schválenie programu k odvolávaniu Andreja Danka

Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Poslanci koaličnej strany Most-Híd podporia schválenie programu mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorú iniciuje opozícia s cieľom odvolať predsedu parlamentu Andreja Danka. Uviedol to dnes po zasadnutí Republikovej rady líder strany Béla Bugár (Most-Híd). Podľa jeho slov nie je zrejmé, ako bude definitívne hlasovať Most-Híd počas schôdze.

Problém sa týka Dana a univerzity

„Vždy pred schôdzou sa stretne náš klub a rozhodneme sa ako budeme hlasovať. O koaličnej kríze nie je zatiaľ reč, je tu určité napätie medzi klubom Slovenskej národnej strany (SNS) a mnou, ale kríza nie je,“ uviedol Bugár.

„Opozícia ešte neodovzdala vyzbierané podpisy pod mimoriadnu schôdzu. Ak to urobia, predpokladám, že do siedmych pracovných dní bude následne zvolaná. Tento problém je ale medzi predsedom Andrejom Dankom (SNS) a univerzitou. On musí prijať svoje stanovisko a potom si ho musí vedieť obhájiť,“ doplnil Bugár. Podľa jeho slov by malo do mimoriadnej schôdze prebehnúť ešte stretnutie koaličnej rady.

Koalícia odmietla schôdzu

Danka plánuje opozícia odvolávať pre jeho rigoróznu prácu z roku 2000, ktorá je podľa odborníkov a medialiizovaných informácií plagiátom. Koaličný Most vydal po zverejnení informácii o Dankovej práci stanovisko, v ktorom ho vyzval na osobné rozhodnutie.

Opozícia v tejto súvislosti už jednu mimoriadnu schôdzu parlamentu zvolala, no koaličné strany neodhlasovali schválenie programu. Na jeho odobrenie je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov prítomných poslancov. Nie je na teraz známy jej presný dátum.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Most-Híd