Most-Híd podporí v prezidentských voľbách Pavla Hrušovského

Pavol Hrušovský
Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský počas brífingu na tému: Reakcia na vymenovanie Jaromíra Čižnára za generálneho prokurátora. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 14. septembra (WEBOVINY) – Republiková rada Most-Híd v sobotu odhlasovala podporu pre Pavla Hrušovského v prezidentských voľbách v roku 2014.

Ako povedal na tlačovej besede predseda strany Béla Bugár, strana zvážila, že je potrebné vyjadriť podporu aj hlasovaním na rade, aj keď to už urobilo predsedníctvo. Hrušovský však zatiaľ nepovedal, či bude aj kandidovať.

V júni len oznámil, že je pripravený kandidovať. „Ak sa rozhodne, našu podporu má,“ konštatoval Bugár.

Hrušovský podmieňuje svoju prezidentskú kandidatúru aj podporou od SDKÚ-DS. Či bude kandidovať, aj keď ju nezíska, však povedať nechce. „Zatiaľ hovorím, čakám na vyjadrenie SDKÚ a to ďalšie pokračovanie bude potom,“ povedal v júli pre agentúru SITA.

Hrušovský chce čakať na rozhodnutie SDKÚ-DS do začiatku jesene. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, jeseň je hraničným termínom na rozhodnutie.

KDH rozhodnutie Republikovej rady Most-Híd víta. Ako povedal pre agentúru SITA Pavol Abrhan, Hrušovský je tak zatiaľ jediným prezidentským kandidátom, ktorého podporujú dve parlamentné politické strany. Abrhan verí, že sa k nim pridá aj posledná strana Ľudovej platformy – SDKÚ-DS.

SDKÚ-DS nechce podľa podpredsedu strany Ivana Štefanca rozširovať rady prezidentských kandidátov vlastným kandidátom. Ako povedal Štefanec pre agentúru SITA, preto počkajú na všetkých kandidátov a potom zaujme stanovisko. „Máme záujem, aby stredopravý kandidát uspel,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárPavol AbrhanPavol Hrušovský
Firmy a inštitúcie Most-HídSDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana