Most-Híd pre drobné úspechy obetoval príliš veľa, tvrdí Zsolt Simon

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Zsolt Simon
Zsolt Simon Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 12. augusta (WebNoviny.sk) – Koaličná strana Bélu Bugára Most-Híd pre drobné úspechy obetovala príliš veľa. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol nezaradený poslanec Národnej rady SR Zsolt Simon s tým, že strana, z ktorej po parlamentných voľbách 2016 vystúpil, dnes smeruje mimo parlamentu.

Občanov trápi rozsiahla korupcia

„Aj na juhu Slovenska trápi občanov rozsiahla korupcia, rozkradnuté zdravotníctvo, či žalostný stav v poľnohospodárstve,“ povedal s tým, že aj ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nom. SNS) robí len kozmetické úpravy a propagandu, ale veci v rezorte, v ktorom v rokoch 2002 až 2004 bol ministrom, neriešia.

„Prostriedky na modernizáciu podnikov, ktoré prisľúbili ešte za ministra Ľubomíra Jahnátka (Smer-SD), zostali bez zmien, ministerka s nimi nič neurobila. A tak zo 16 tisíc poberateľov dostalo dotáciu sotva 600 podnikov,“ vyjadril a dodal, že hoci takto budú niektoré podniky super vybavené, ale odvetvie ako také bude nefunkčné.

Zmena valorizácie dôchodkov

Strana Most-Híd si myslí, že poslanec Simon určite pozná programové vyhlásenie vlády a aj priority strany, ktorej bol členom. „Dokáže identifikovať aj tie body, ktoré sa do programového vyhlásenia vlády dostali z programu strany Most-Híd,“ uvádza sa v reakcii strany, ktoré agentúre SITA poskytla Klára Debnár z komunikačného oddelenia strany.

V stanovisku sa uvádza, že Most-Híd pomohol podnikateľom tým, že dnes odvádzajú sedem percentnú daň z dividend namiesto 14- percentného zdravotného odvodu. „Zvýšili sme paušálne výdavky, namiesto 40 percent si môžu odpísať 60 percent,“ dopĺňa Most-Híd. Okrem toho za svoj úspech strana považuje pomoc dôchodcom zmenou spôsobu valorizácie dôchodkov.

Prijal najprísnejší protischránkový zákon v EÚ

„Ľudia majú vyššie dôchodky v priemere o osem eur. Umožnili sme prepočet penzie starodôchodcov, ktorí od januára dostanú viac peňazí,“ uvádza sa v reakcii. Novela exekučného poriadku a osobného bankrotu je podľa Mosta-Híd pomoc dlžníkom na Slovensku. Most-Híd rovnako upozorňuje na to, že prijal najprísnejší protischránkový zákon v EÚ, ktorý pokrýva všetky formy nakladania s verejnými zdrojmi.

„Zachránili sme národnostné školy, vytvorili Fond na podporu kultúry menšín. A na záver ešte jedna „drobnosť“: bez účasti Mosta-Híd v tejto vláde by sa realizácia rýchlostnej cesty R2 výrazne oddialila,“ uzatvára Most-Híd, ktorá s tvrdením poslanca Simona nesúhlasí.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Gabriela MatečnáZsolt Simon
Firmy a inštitúcie Most-Híd