Most-Híd sa posilnil, Bugár už má tip na ministra dopravy

Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár počas TB po zasadnutí Republikovej rady strany Most-Híd. Bratislava, 14. máj 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Od štvrtka má vládna strana Most-Híd v parlamente 15 poslancov. Na tlačovej besede po predsedníctve a po zasadnutí poslaneckého klubu Mosta to potvrdil predseda strany Béla Bugár. Vstup pätice poslancov na čele s Andrejom Hrnčiarom schválilo vo štvrtok predsedníctvo strany Most-Híd. Bugár potvrdil možnú zmenu štvorkoalície na trojkoalíciu aj požiadavku na ministra dopravy.

„Prijali sme uznesenie, že ponuka od kolegov bude akceptovaná. Republikové predsedníctvo aj poslanecký klub Mosta odsúhlasili, že budú členmi nášho poslaneckého klubu,“ povedal po predsedníctve strany Bugár. V najbližšom čase Bugár oboznámi s aktuálnou situáciou aj dvoch koaličných partnerov, stranu Smer a stranu SNS. „Bude potrebné rokovať na Koaličnej rade, akým spôsobom sa to usporiada. Predpokladám, že štvorkoalícia sa zmení na trojkoalíciu, ale o tom samozrejme rozhoduje Koaličná rada, rovnako ako aj o ďalších personálnych zmenách,“ podotkol.

O prípadných personálnych zmenách na poste ministra dopravy a na miestach štátnych tajomníkov, ktoré zastávajú nominanti strany Sieť, Bugár ani Andrej Hrnčiar konkrétne nehovorili. Bugár však opäť zdôraznil, že Most si určite na miesto ministra dopravy bude nárokovať. O všetkom budú rokovania. Bugár už má tip na post ministra dopravy, ktorý by nahradil ministra Romana Brecelyho.

Na otázku, či na post navrhne terajšieho štátneho tajomníka rezortu dopravy Árpáda Érseka povedal, že všetko je v moci republikovej rady, ktorá zasadne už túto sobotu. „Musí to byť človek, ktorý ministerstvo ovláda. O tom však musí rozhodnúť republiková rada,“ prezradil Bugár. Nový člen poslaneckého klubu Mosta Andrej Hrnčiar na tlačovej besede povedal, že je rád, že ich do klubu prijali. „Od tejto chvíle začíname pracovať v poslaneckom klube strany Most-Híd,“ dodal Hrnčiar.

Pätica poslancov Andrej Hrnčiar, Eduard Adamčík, Katarína Cséfalvayová, Martin Fedor a Igor Janckulík požiadali po odchode zo Siete o vstup do poslaneckého klubu Most-Híd. V stredu sa na vstupe dohodli s Bugárom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej HrnčiarBéla BugárIgor JanckulíkKatarína CséfalvayováMartin Fedor
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMost-Híd