Most-Híd smeruje podľa Rafaja k jazykovej okupácii juhu

Rafael Rafaj
Rafael Rafaj Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Béla Bugár
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Politika strany Most-Híd podľa prvého podpredsedu SNS Rafaela Rafaja smeruje k autonómnej segregácii, kultúrnej privatizácii a jazykovej okupácii južného Slovenska.

Rafaj to uviedol v tlačovej správe, ktorou reaguje na víziu strany Most Híd o vytvorení školskej a kultúrnej samosprávy pre maďarskú menšinu.

Podľa Rafaja tieto aktivity strany Most-Híd porušujú viaceré články Ústavy SR, preto by podľa neho malo Ministerstvo vnútra SR začať proces rozpustenia strany.

Strana Most-Híd v piatok predstavila Stratégiu národnostnej politiky pre Maďarov žijúcich na Slovensku, v ktorej sa nachádza požiadavka na kultúrnu a školskú samosprávu. „Most-Híd predstavením téz svojho programového dokumentu „Vízia 2016“ vystrčil iredentistické zuby a prestal naoko spájať Slovákov a Maďarov, pretože chce maďarskú menšinu podobne ako SMK vydeľovať, segregovať, dezintegrovať spoločnosť, separatisticky vyčleňovať jednotné územie Slovenskej republiky a žiadať ďalšie, dokonca regionálne práva,“ uviedol v tlačovej správe Rafaj.

Ako ďalej tvrdí, tieto aktivity Most-Híd sú protiústavné, pretože národnú identitu menšiny dokumenty OSN nepoznajú a právo na sebaurčenie sa priznáva len národom. V rozpore s Ústavou SR je podľa Rafaja aj požiadavka na uznanie maďarčiny ako regionálneho úradného jazyka. „V skutočnosti Most-Híd nie je rozprávková politická Karkulka, ale zamaskovaný politický vlk, chystajúci sa zjesť južné Slovensko,“ reagoval na ambície strany Most-Híd Rafaj.

Strana Most-Híd chce pre maďarskú menšinu školskú a kultúrnu samosprávu. Viac sa dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Most-HídSNS Slovenská národná strana