Most-Híd, SMK a Spolupatričnosť sa dohodli na spolupráci, predstavili novú stranu Aliancia (video)

László Sólymos, Krisztián Forró, Szabolcs Mózes
Maďarská menšina by po rokoch mala mať spoločnú stranu O spojení rokujú SMK, Most-Híd a Spolupatričnosť. Zľava: Predseda strany Most-Híd László Sólymos, predseda SMK Krisztián Forró a predseda Spolupatričnosti Szabolcs Mózes. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Most-Híd, Strana maďarskej komunity (SMK) a hnutie Spolupatričnosť oznámili spoločný politický subjekt Aliancia – Maďari, Národnosti, Regióny. Urobili tak na utorkovej tlačovej konferencii. Strana vzniká ich zjednotením. Predseda SMK Krisztián Forró uviedol, že nebolo jednoduché dostať sa až sem a bolo potrebné prijať kompromisy.

Ak by pandemická situácia neumožnila zbieranie podpisov na vznik novej strany, tri strany sa zlúčia v hnutí Spolupatričnosť. V strane budú mať tri platformy. Predsedu nominuje SMK, predsedu republikovej rady Most-Híd a odborného podpredsedu Spolupatričnosť.

„Prvoradým cieľom bolo, aby sme položili základy strany, z ktorej ako víťaz vyjde naša komunita,” povedal a doplnil, že politická strana nemôže byť cieľom. „Spoločná strana môže byť jedine prostriedkom, ktorý má pomôcť, aby sa maďarská komunita na Slovensku zveľaďovala,” dodal Forró.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Krisztián ForróLászló Sólymos
Firmy a inštitúcie Maďarská komunitná spolupatričnosťMost-HídÖsszefogás-SpolupatričnosťSMK Strana maďarskej komunity