Most Lafranconi dostane farebnú tvár

Bez názvu
Foto: NADÁCIA POŠTOVEJ BANKY

BRATISLAVA 26. júna (WBN/PR) – Most Lafranconi dostane vďaka NADÁCII POŠTOVEJ BANKY a deťom zo sociálnych centier novú, farebnejšiu tvár. V rámci revitalizácie cyklistických ciest budú od 25. do 27. júna prebiehať na cyklistickej lávke mosta Lafranconi výtvarné práce pod vedením akademickej sochárky Eleny Károvej. Do skrášľovania sa zapojili aj zamestnanci Poštovej banky.

Viac ako 25 metrový úsek cyklistickej lávky na moste Lafranconi sa počas troch dní premení na umelecké dielo. V rámci akcie „Vymaľujme spolu cyklotrasu na moste Lafranconi “ ho vymaľujú deti z Krízového strediska Dúha, Domova sociálnych služieb Rosa a slabozraké deti zapojené do projektu „Darujem ti tulipán“ pod odborným vedením výtvarníčky a akademickej sochárky Eleny Károvej. Aktivita je súčasťou projektu „Revitalizácie cyklistických ciest na území Bratislavy“, v rámci ktorého sa NADÁCIA POŠTOVEJ BANKY v spolupráci s hlavným mestom SR Bratislavy zaviazala obnoviť a rekonštruovať dvanásť kilometrový úsek cyklistických ciest na území Bratislavy.

Organizovaním akcie Vymaľujme spolu cyklotrasu na moste Lafranconi chceme prepojiť príjemné s užitočným. Okrem technickej opravy si cyklistické cesty v Bratislave zaslúžia aj skrášlenie. Takýmto spôsobom chceme cyklistickým trasám vdýchnuť nový život. Na aktivite zároveň spolupracujeme s neziskovými organizáciami, ktoré už dlhodobo podporuje NADÁCIA POŠTOVEJ BANKY spolu s Poštovou bankou. Veríme, že pre deti z týchto organizácií bude maľovanie mosta nezabudnuteľným zážitkom. Most Lafranconi sme vybrali pre túto aktivitu zámerne. Je symbolom spojenia dvoch odlišných svetov, akým sú náš každodenný život a život hendikepovaných detí a detí zo sociálne slabšieho prostredia ,“ uviedla Oľga Pažitná, správkyňa NADÁCIE POŠTOVEJ BANKY.

Akciu „Vymaľujme spolu cyklotrasu na moste Lafranconi“, ktorá bude trvať od pondelka 25. júna do stredy 27.júna v čase od 14:00 hod. do 17:00 hod. na cyklistickej lávke mosta Lafranconi, pomáhajú zabezpečiť aj spoločnosť NDS a.s. a Hlavné mesto SR Bratislava. Do projektu sa zapojili aktívne v rámci dobrovoľníctva aj zamestnanci Poštovej banky a na výsledok výtvarných prác sa môže prísť pozrieť široká verejnosť už v stredu 27. júna od 16: 00 hod., kedy sa uskutoční slávnostné ukončenie tohto projektu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom