Motocyklistovi sa stala osudnou zrážka s traktorom na ceste medzi Ilavou a Hornou Porubou

POLÍCIA: Tragická dopravná nehoda
Motorka po tragickej zrážke s traktorom na ceste medzi Ilavou a Hornou Porubou. Foto: SITA/KR PZ Trenčín

V poradí ôsmou tohtoročnou obeťou dopravných nehôd na cestách Trenčianskeho kraja je 35-ročný motocyklista z okresu Prievidza, ktorý neprežil stredajšiu podvečernú zrážku s traktorom na ceste II/574 medzi Ilavou a obcou Horná Poruba.

O podrobnostiach tragédie informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Podľa doterajších zistení motocyklista viedol motocykel zn. KTM smerom na obec Horná Poruba.

„Pri prejazde ľavotočivou zákrutou neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, ako aj iným okolnostiam, ktoré možno predvídať a zišiel s motocyklom na nespevnenú časť vozovky. V dôsledku toho sa stal motocykel nestabilný, vodič sa vrátil späť na vozovku, prešiel do protismeru, kde v tom čase jazdil 48-ročný vodič na traktore. Vodič traktora už nemohol zrážke s motocyklom zabrániť,“ uviedla polícia.

Zrážka mala pre motocyklistu fatálne následky, svojim zraneniam podľahol na mieste dopravnej nehody. „Vodič traktora bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, vodičovi motocykla bude odobratá krv pri súdnej pitve. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 5 200 eur,“ dodala polícia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom