Mozgov si nešťastne podvrtol členok a koleno

Mozgov
Hráč Denver Nuggets Timofej Mozgov Foto: SITA, AP

DENVER 6. apríla (WEBNOVINY) – Ruský basketbalista Timofej Mozgov utrpel nešťastné zranenie ľavého kolena a členka v utorkovom zápase svojho Denveru proti Oklahoma City. V prvej štvrtine sa pivot domácich chystal zakončiť akciu po prihrávke Kenyona Martina, ale vo chvíli, keď sa pod košom odrážal k výskoku, podrazil mu zozadu ľavú nohu chrbtom Nick Collison, ktorého zrazil na palubovku práve rozbehnutý Martin. Podťatý Mozgov spadol na ihrisko a do šatne mu museli pomôcť zdravotníci. Pokúšal sa ešte zaťažiť zranenú nohu, ale viac do zápasu nezasiahol. Odohral iba 1:08 minúty, do štatistík sa nezapísal. Denver v súboji dvoch susedov v tabuľke Severozápadnej divízie aj Západnej konferencie NBA a pravdepodobných súperov v 1. kole play-off podľahol Thunder 94:101.