Možný úspech Vlhovej prorokovala technická delegátka Gantnerová-Šoltýsová

Petra Vlhová,  Tessa Worley, Viktoria Rebensburg
Na prvom mieste slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Druhé miesto patrilo Nemke Viktorii Rebensburgovej, zľava a o bronz sa zaslúžila Francúzka Tessa Worley, v obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Semmeringu.

SEMMERING 28. decembra (WebNoviny.sk) – Pri piatkovom veľkom úspechu slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej v obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Semmeringu, keď premiérovo v kariére vyhrala v prestížnom seriáli túto disciplínu, bola nepriamo aj iná Slovenka. Technickou delegátkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) je totiž Jana Gantnerová-Šoltýsová, ktorá sa v decembri 1980 stala vôbec prvou Slovenkou s triumfom v SP, keď ovládla zjazd v rakúskom Altenmarkte.

Nadšená Peťinými výsledkami

Na dlhé roky to potom bolo jediné víťazstvo pre slovenské farby vo Svetovom pohári, až prišli úspechy Veroniky Velez Zuzulovej a po nej aj Petry Vlhovej v slalome. Dvadsaťtriročná Liptáčka Vlhová sa v piatok stala prvou Slovenkou s triumfom v obrovskom slalome SP.

„Ja ako celoživotný lyžiar, lyžovanie mám rada a neustále ho sledujem, tak som nadšená tým, že Peťa má takéto stabilné výsledky. Je úplne úžasné, ako sa etablovala vo svetovej špičke,“ povedala počas piatkových pretekov v Semmeringu piata z olympijského zjazdu v Sarajeve 1984 Jana Gantnerová-Šoltýsová.

Možný úspech Vlhovej

„Už vo štvrtok som hovorila, že na piatok pripravíme ‚pistu‘ tak, aby Petra mohla zvíťaziť. Ona prvý veľký výsledok dosiahla práve v Semmeringu, keď tu ako debutantka v Svetovom pohári skončila v slalome jedenásta. Myslím si, že k tomuto stredisku má pozitívny vzťah a aj to ju do istej miery uvoľňuje v prejave,“ pokračovala v minulosti elitné zjazdárka.

Zaujímavosťou je, že slová o príprave trate na možný úspech Vlhovej v obrovskom slalome vyslovila Gantnerová-Šoltýsová po prvom kole, po ktorom bola slovenská lyžiarka štvrtá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Vlhová
Firmy a inštitúcie FIS Medzinárodná lyžiarska federácia