MPSVaR obstaralo IT systém za 31,6 mil. eur

Ministerstvo práce, sociálnych vecí
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 22. marca (WEBNOVINY) – Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVaR) obstaralo komplexné systémové riešenie informačného systému v oblasti sociálnych dávok, poistenia a pomoci v celkovej hodnote vyše 31,6 mil. eur bez DPH. Zákazka je rozdelená na päť častí, pričom ide o centralizáciu procesných oblastí rezortu, vytvorenie prostredia elektronickej komunikácie na centrálnej úrovni a systémovú integráciu a komunikačné rozhranie projektu. V ďalších častiach obstarávalo ministerstvo dodávku licencií Oracle a služieb s tým spojených a dodávku hardvéru a licencií pre rezort práce. Vyplýva to z informácií zverejnených v Úradnom vestníku Európskej únie.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny postupovalo pri tendri formou užšej súťaže a jediným kritériom bola najnižšia cena. V štyroch častiach tendra boli podľa vestníka doručené obstarávateľovi po jednej ponuke. Pre poslednú časť tendra, teda dodávku hardvéru a licencií pre rezort práce, nebola zmluva uzatvorená. O pridelení zákaziek víťazom jednotlivých častí tendra rozhodlo ministerstvo už začiatkom marca tohto roku.

Centralizáciu procesných oblastí rezortu vytvoria podľa výsledkov tendra spoločnosti Softec a IBM Slovensko v celkovej hodnote takmer 7,2 mil. eur bez DPH. Prostredie elektronickej komunikácie na centrálnej úrovni vytvoria spoločnosti Sevitech, IBM Slovensko a Softec v cene 18,4 mil. eur bez DPH. Systémovú integráciu a komunikačné rozhranie projektu zabezpečia opäť spoločnosti IBM Slovensko, Softec a Sevitech. Licencie Oracle zabezpečí pre Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny spoločnosť InterWay za 819,3 tis. eur, rovnako ako aj licencie Oracle pre rezort sociálnych vecí v hodnote 1,3 mil. eur.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR