MS 2017 chcú Nemecko s Francúzskom a Lotyšsko s Dánskom

Dresy_hokej
Pohľad do priestorov oficiálnej úpravne dresov IIHF, kde skupina šičiek upravuje dresy 16. krajín, ktoré sa zúčastnia na blížiacich sa MS v ľadovom hokeji 2011. Bratislava, 20. apríl 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ZÜRICH 11. januára (WEBNOVINY) – Majstrovstvá sveta v hokeji v roku 2017 chcú usporiadať spoločne Nemecko s Francúzskom a Dánsko s Lotyšskom.

Obe kandidatúry zaslali do stanoveného termínu príslušné dokumenty Medzinárodnej hokejovej federácii (IIHF). Po úspešnom šampionáte 2012, ktorý zorganizovali Švédsko a Fínsko, sa IIHF nebráni spoločným kandidatúram. O dejisku 81. majstrovstiev sveta sa rozhodne na kongrese IIHF v máji v Štokholme.

Francúzsko s Nemeckom spojili pre rok 2017 sily a ponúkajú Paríž a Kolín. Nemci úspešne zorganizovali šampionát 2010, Francúzi ho naposledy hostili v roku 1951. Plán počíta s tým, že by sa v Paríži v známej hale Bercy konali zápasy jednej zo základných skupín, v Kolíne v Lanxess Arene by turnaj vyvrcholil semifinálovými a finálovými bojmi.

Kolínska hala je s kapacitou 18-tisíc divákov najväčšia v Európe. „Vybrali sme Kolín, lebo je bližšie k Parížu ako Berlín a má dobrú infraštruktúru,“ uviedol podľa iihf.com generálny sekretár Nemeckého hokejového zväzu Franz Reindl.

V prípade úspechu Dánska s Lotyšskom by sa hralo v Riga Arene v pobaltskej metropole a v novej hale v Kodani. Lotyši by chceli podobne ako na majstrovstvách sveta 2006 pripraviť pre fanúšikov veľké plochy. Okrem okolia arény v Rige by vyrástli pri kongresovom centre a v historickej časti mesta.

Informácie priniesol web IIHF.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IIHF Medzinárodná hokejová federácia