MS v cestnej cyklistike: Zázrak sa v kopcoch nekonal, Peter Sagan neobhájil titul majstra sveta

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan v jednom zo stúpaní počas pretekov Elite na majstrovstvách sveta, v ktorých sa mu nepodarilo obhájiť titul majstra sveta. Innsbruck, 30. september 2018. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 30. septembra, 16:42

INNSBRUCK 30. septembra (WebNoviny.sk) – Po troch rokoch sa skončilo kraľovanie Petra Sagana na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike.

Ťažký profil a vysoké tempo

V nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na šampionáte v rakúskom Innsbrucku 28-ročný Slovák nenadviazal na svoje tituly z amerického Richmondu, katarskej Dauhy a nórskeho Bergenu a po piatom prejazde priestorom cieľa približne 80 km pred koncovkou 258,5 km dlhých pretekov odstúpil.

Saganovi zjavne nesadol náročný vrchársky profil v Innsbrucku, už 95 km pred cieľom strácal kontakt so skupinou hlavných favoritov a jeho mimika tváre naznačovala, že má toho plné zuby. „Nie najlepšia príprava pred MS, ťažký profil a vysoké tempo v kopcoch Sagana vypojili z obhajoby ďaleko pred cieľom,“ napísal špecializovaný web cycling-info.sk.

Nedokončili ani ďalší Slováci

Ešte predtým sa rozlúčili aj zostávajúci šiesti Slováci Juraj Sagan, Marek Čanecký, Patrik Tybor, Erik Baška, Martin Haring a Martin Mahďar.

„Dalo sa vidieť, že to nebolo nič moc. Skúsil som to, keď som cítil, že to nemá žiadny význam, odstúpil som. Som však rád za posledné tri roky, v ktorých som mohol obhajovať majstrovský titul a reprezentovať dúhový dres. Myslím si, že môžem byť hrdý na to, čo som dokázal a v budúcnosti môžem o majstrovský dres bojovať znovu. Videl som, že popri trati bolo veľa Slovákov a slovenských vlajok, takže podpora bola super. Možno bude dobre, keď si dám na jeden rok oddych bez dúhového dresu. Sezónu hodnotím veľmi dobre, po prvý raz som vyhral Paríž – Roubaix, opäť som získal zelený dres na Tour de France,“ povedal Peter Sagan podľa cycling-info.sk.

Vlani v nórskom Bergene Peter Sagan dovŕšil víťazný hetrik a stal sa prvým cyklistom v histórii, ktorému sa podarilo vyhrať preteky s hromadným štartom na MS trikrát v neprerušenej sérii. Okrem Sagana majú tri tituly majstra sveta na konte aj Belgičania Eddy Merckx a Rik van Steenbergen, Španiel Óscar Freire a Talian Alfredo Binda.

Peter Sagan na MS v cestnej cyklistike

  • umiestnenia

2010 – nedokončil
2011 – 12. miesto
2012 – 14. miesto
2013 – 6. miesto
2014 – 43. miesto
2015 – 1. miesto
2016 – 1. miesto
2017 – 1. miesto
2018 – nedokončil

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eddy MerckxErik BaškaJuraj SaganMarek ČaneckýMartin HaringOscar FreirePatrik TyborPeter Sagan