Obrazom: Prekvapenia sa nekonali, favoriti si svoje zastali

Najkrajšie momenty z tretieho dňa MS v hokeji
Ville Pokka (vpredu) z Fínska v súboji pri mantineli s Yannicom Seidenbergom z Nemecka počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Rusku. Petrohrad, 8. máj 2016. Foto: SITA/AP

MOSKVA/PETROHRAD 8. mája (WebNoviny.sk) – Tretí hrací deň na 80. majstrovstvách sveta v Rusku nepriniesol žiadne veľké prekvapenie. Všetci papieroví favoriti svoje úlohy zvládli a pripísali si povinné body.

V A-skupine si síce po tuhom odpore Kazachov domáci Rusi svoje prvé tri body museli zaslúžiť, pri pomere striel 49:19 v prospech „zbornej“ však nemôže byť pochýb o ich zaslúženom víťazstve 6:4.

Švajčiarskych hokejistov môže mrzieť ďalšia „jednobodová“ prehra. V nedeľu podľahli Nórom 3:4 po predĺžení, ale aspoň za jeden bod môžu byť radi, keďže sa im skóre zápasu podarilo vyrovnať iba 10 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Vo večernom zápase A-skupiny sa Švédi v severskom derby s Dánmi zhostili roly favorita a svojho súpera zdolali 5:2. Zápas nezačali dobre a po prvej tretine prehrávali o gól. Štyrmi gólmi v druhej tretine však rozhodli o svojom víťazstve.

Obrazom: Najkrajšie momenty z tretieho dňa MS v hokeji

Kanadskí hokejisti sa v B-skupine nemaznali s Maďarmi. V prvej tretine síce dovolili súperovi raz skórovať, no potom pridali na obrátkach a outsiderovi uštedrili debakel 7:1. O sedem kanadských gólov sa postaralo sedem strelcov.

Víťazstvo Fínov nad Nemcami výraznou mierou režírovali dvaja 18-roční mladíci – Patrik Laine a Sebastian Aho, ktorí na tohtoročných MS do 20 rokov získali v drese Suomi zlaté medaily. Severania zdolali svojho súpera jasne 5:1.

Na radosť slovenských fanúšikov sa rovnakým skóre skončil aj večerný zápas medzi Slovenskom a Francúzskom. Slováci hneď na začiatku zápasu inkasovali, ale ešte do prestávky dvoma gólmi otočili. Neskôr pridali tri góly a po výhre 5:1 si pripísali do tabuľky B-skupiny ďalšie tri body.

Obrazom: Slovensko vyhralo nad Francúzskom

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.