MS 2016
Kanaďania v B-skupine rozdrvili Bielorusov. Foto: SITA/AP

PETROHRAD 9. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Fínska sú naďalej stopercentní na svetovom šampionáte v Rusku. V pondelkovom zápase v rámci základnej B-skupiny v Petrohrade zvíťazili nad Američanmi 3:2.

Američania zrovnali z 0:2 na 2:2, ale body nemajú

Fíni vstúpili do duelu lepšie, v 13. min viedli o dva góly, presadili sa Mikko Koivu a Antti Pihlström. Už o minútu neskôr hráči USA skresali manko presným zásahom Franka Vatrana, nazad do hry o víťazstvo ich vrátil vyrovnávajúci gól Connora Murphyho v 41. min.

O štyri minúty neskôr však Fíni ako prví v stretnutí zužitkovali presilovku a opäť viedli, skóroval Leo Komarov. Američania si do konca duelu už nevytvorili súvislejší nápor a nedokázali prekonať fínsku obranu. Zápas zaujal aj z pohľadu súboja očakávanej jednotky a dvojky tohtoročného draftu nádejí zámorskej NHL – Austona Matthewsa a Patrika Laineho.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrtého dňa MS v hokeji

Shutout Talbota a trojbodový Duchene

Hokejisti Kanady bez akýchkoľvek ťažkostí zvíťazili 8:0 nad Bielorusmi Kanaďania v prvej tretine prekonali bieloruskú obranu len raz, v druhej časti však svojim súperom nasúkali štyri góly a v záverečnom dejstve pridali ďalšie tri presné zásahy.

Do štatistík sa najvýraznejšie zapísal útočník Matt Duchene (1+2), ďalšie sexteto získalo po dva kanadské body. Mužstvo „krajiny javorového listu“ je lídrom B-skupiny s deviatimi bodmi, Bielorusi klesli na posledné miesto.

Fínsku patrí druhá priečka v B-skupine, rovnako ako Kanada má deväť bodov z troch zápasov. V utorok sa môžu dotiahnuť Slováci, ktorí dosiaľ získali šesť bodov z dvoch stretnutí a nastúpia proti Nemecku (15.15 h SELČ).

B-skupina (Petrohrad):
Bielorusko – Kanada 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)

Góly: 17. Brassard (Perry, Duchene), 22. Perry (R. Murray), 24. O’Reilly (Jenner, Ceci), 32. Duchene (Brassard, Ceci), 32. T. Hall (McDavid), 42. O’Reilly (Duchene, Scheifele), 50. M. Stone (Scheifele), 54. Matheson (Gallagher, McDavid)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gebei (Maď.), Wiegand – Fluri (obaja Švaj.), Lhotský (ČR)

Fínsko – USA 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 10. M. Koivu (Granlund, Aho), 13. Pihlström (Pulkkinen, Sallinen), 45. Komarov (Barkov, J. Jokinen) – 14. Vatrano (A. Matthews), 41. C. Murphy (Maroon, Larkin)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Fraňo (ČR) – Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.)

8. Bielorusko 3 0 0 0 3 5:20 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.