Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa MS v hokeji

MOSKVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švajčiarska dosiahli na svetovom šampionáte v Rusku prvé víťazstvo za tri body. V dôležitom stredajšom stretnutí v moskovskej základnej A-skupine zdolali Lotyšov 5:4, hoci sa poriadne natrápili.

Za stavu 3:0 v polovici duelu to tak síce nevyzeralo, ale pobaltskému tímu sa ešte v prostrednej dvadsaťminútovke podarilo vyrovnať.

Neskôr dotiahli aj manko 3:4, ale rozhodnutie prišlo v čase 58:31 min z hokejky obrancu Erica Bluma. „Helvéti“ bodovali vo všetkých štyroch doterajších vystúpeniach.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa MS v hokeji

Hokejisti favorizovaného Švédska zdolali reprezentantov Kazachstanu jednoznačne 7:3 a to ešte Linus Omark v závere druhej tretiny nepremenil trestné strieľanie.

Hetrikom a asistenciou prispel k očakávanému úspechu „troch koruniek“ kanonier Detroitu Gustav Nyquist. Severania strelili dva góly v oslabení. Švédi majú v tabuľke osem bodov pevným krokom smerujú do štvrťfinále. Pre Kazachov ide o tretiu prehru po sebe.

A-skupina (Moskva):
Švajčiarsko – Lotyšsko 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)

Góly: 24. Niederreiter (Andrighetto, Diaz), 27. Niederreiter (Du Bois, Diaz), 29. Hofmann (Andrighetto, Schäppi), 46. Andrighetto (Geering), 59. Blum – 34. M. Redlihs (Sotnieks, Cibulskis), 38. M. Redlihs (Sotnieks, Cibulskis), 39. Keniňš, 47. Širokovs (Galviňš, Daugaviňš)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Džeriňš (Lot.) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Sidorenko (Biel.) – Lederer (ČR), Nieminen (Fín.)

Švédsko – Kazachstan 7:3 (3:1, 3:0, 1:2)

Góly: 13. M. Backlund (Omark, A. Larsson), 16. Klasen (Nyquist, Wennberg), 17. A. Larsson (Norman, Sjögren), 25. Nyquist (Wennberg, Klasen), 29. Nyquist (Omark, Jimmie Ericsson), 31. Wennberg, 55. Nyquist (Fransson, Wennberg) – 20. Boyd (Dawes), 47. Markelov (Puškariov, Solarev), 48. Savčenko (Rymarev, Poluektov)

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Olenin (Rus.) – McIntyre (USA), Šefčík (SR)

8. Lotyšsko 4 0 0 2 2 8:15 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.