Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

MOSKVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti favorizovaného Česka zdolali reprezentantov Nórska jednoznačne 7:0 vo štvrtkovom popoludňajšom zápase na majstrovstvách sveta v Rusku.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka sa opäť dostali na čelo základnej A-skupiny, v štyroch vystúpeniach si pripísali 11 bodov a majú trojbodový náskok pred Švédskom. Hráči Nórska zostali na 5. mieste s piatimi bodmi.

Brankár ČR Dominik Furch si po druhý raz na tomto svetovom šampionáte udržal čisté konto. Jeho spoluhráči základ očakávaného triumfu v moskovskom Ľadovom paláci položili už v prvej tretine, v ktorej strelili severanom tri góly. V druhej dvadsaťminútovke pridali v pohode hrajúci Česi ďalšie štyri presné zásahy. Nórom nepomohla ani výmena brankára po piatom inkasovanom góle z hokejky Šimeka.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

Ruská hokejová reprezentácia podľa očakávania nezaváhala vo štvrtkovom večernom súboji A-skupiny a výber Dánska zdolala vysoko 10:1. V moskovskej Ľadovom paláci sa zverenci tréner Olega Znaroksa od úvodu zahryzli do súpera a skóre v ich prospech postupne narastalo.

V prvej tretine sa do streleckej listiny zapísali Marčenko, Čudinov a Zajcev, v druhej pridal dva presné zásahy skúsený Moziakin a po jednom strelili Širokov a Dadonov. Za Dánov skorigoval v 30. min na 1:3 Hansen. V úvode tretej časti dal dva góly Ruska Šipačov a kouč Znaroks vymenil v bránke Bobrovského za Sorokina. Vytúženú „desiatku“ dosiahol v 56. min Panarin.

Rusi sa v tabuľke B-skupiny postunuli na druhé miesto, Dáni zostali na 6. pozícii.

A-skupina (Moskva):

Česko – Nórsko 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

Góly: 6. Červenka (Pastrňák, Kundrátek), 10. Zohorna, 20. Kousal, 23. Kašpar (Kundrátek), 29. Šimek (Birner), 35. Řepík (Jeřábek, Jan Kovář), 40. Kašpar (Zohorna, Doudera)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše 34. Jordán (ČR) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Wiegand (Švaj.) – Chartrand-Piche (Kan.), Ponomarjow (Nem.)