Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji
Čech Tomáš Plekanec strieľa gól kazašskému brankárovi Vitalijovi Kolesnikovi počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v Rusku. Moskva, 13. máj 2016. Foto: SITA/AP

MOSKVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Reprezentanti Česka si ako prvý tím zabezpečili postup do štvrťfinále 80. majstrovstiev sveta v hokeji v Rusku.

Vo svojom piatom zápase v rámci moskovskej A-skupiny zdolali v piatok Kazachov 3:1, keď dva góly vrátane víťazného strelil kapitán Tomáš Plekanec. Tím ČR má na konte 14 bodov a na turnaji ešte neprehral. Kazachstan je v „áčku“ posledný.

Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji

Hokejisti Dánska zvíťazili nad Lotyšmi 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci presný zásah dosiahol Nicklas Jensen, ktorý predtým v 12. min otvoril skóre duelu.

Dáni v ňom viedli 1:0, ale aj zaostávali 1:2. Do konca druhej tretiny však stihli vyrovnať. V tretej dvadsaťminútovke ani predĺžení nepadol gól. Dánsko ziskom dvoch bodov oživilo svoje šance na účasť vo štvrťfinále.

A-skupina (Moskva):
Česko – Kazachstan 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 43. Plekanec (Pastrňák), 59. Kousal (Birner, Řepík) – 56. Dawes (Boyd, Triasunov)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gebei (Maď.), Mayer (USA) – Nieminen (Fín.), Šefčík (SR)

Dánsko – Lotyšsko 3:2 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 12. Jensen (Madsen, Green), 29. M. Poulsen (Mads Bödker, Christensen), rozhodujúci sam. nájazd Jensen – 18. Džeriňš (Bukarts, Cibulskis), 22. Daugaviňš (Bukarts, Džeriňš)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Širokovs (Lot.) 5+DKZ za zákrok do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Öhlund (Švéd.), Wiegand (Švaj.) – McIntyre (USA), Otmachov (Rus.)

8. Kazachstan 5 0 1 0 4 13:22 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.