Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji
Čech Roman Červenka (vľavo hore) vo veľkej šanci počas zápasu A-skupiny proti Dánsku na svetovom šampionáte v Rusku. Moskva, 15. máj 2016. Foto: SITA/AP

MOSKVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Česká hokejová reprezentácia nepotvrdila pozíciu favorita v nedeľňajšom súboji na 80. majstrovstvách sveta v Rusku, keď výberu Dánska podľahla 1:2 po samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka boli počas celého duelu strelecky aktívnejší. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre duelu v 25. min český kapitán Tomáš Plekanec, ktorý za Sebastiana Dahma poslal od žŕdky odrazený puk z hokejky Romana Červenku.

Dánom sa podarilo vyrovnať v 44. min, keď Morten Madsen striehol v presilovke pred Dominikom Furchom na odrazený puk a potom ho poslal do bránky – 1:1. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom sa o víťazovi nerozhodlo, v nájazdoch uspeli všetci traja exekútori dánskeho mužstva a na českej strane zlyhal Michal Řepík. Česi si už skôr zabezpečili postup do štvrťfinále, po nedeli majú na svojom konte 15 bodov a sú na čele tabuľky A-skupiny, Dáni zatiaľ nazbierali 8 bodov a sú na 4. mieste

Obrazom: Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji

Hokejisti Švédska zvíťazili v nedeľňajšom dueli nad Švajčiarskom 3:2 po samostatných nájazdoch a zabezpečili si účasť vo štvrťfinále. O výhru „Tre Konor“ sa postaral Burakovsky, keď premenil prvý aj štvrtý nájazd. V riadnom hracom čase sa dostali do vedenia Švajčiari zásluhou Andrighetta v 19. minúte.

V polovici duelu vyrovnal Sundström v presilovej hre, no v úvode tretej tretiny poslal hráčov z krajiny helvétskeho kríža rovnako v početnej prevahe znova do vedenia Hollenstein. Švédi vyrovnali v 51. min, v presilovke sa presadil Nyquist. Švajčiari hrali nerozhodne po 60 minútach na turnaji už po štvrtý raz zo šiestich zápasov.

A-skupina (Moskva):

Dánsko – Česko 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 44. Madsen (Storm, Nicklas Jensen), rozhodujúci sam. nájazd Ehlers – 25. Plekanec (Červenka)

Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Řepík (ČR) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Rantala (Fín.) – Chartrand-Piche (Fr.), Pihlblad (Švéd.), 8107 divákov

Švajčiarsko – Švédsko 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 19. Andrighetto (Schneeberger), 45. Hollenstein (Blum, Ambühl) – 32. Sundström (Omark, Nygrén), 51. Nyquist (Larsson, Rosén), rozhodujúci sam. nájazd Burakovsky

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Iverson (Kan.) – Nieminen (Fín.), Ponomarjow (Nem.), 8214 divákov

8. Kazachstan 6 0 1 0 5 14:24 2 – istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.