Najkrajšie momenty z jedenásteho dňa MS v hokeji

MOSKVA 16. mája (WebNoviny.sk) – Domáce Rusko podľa očakávania zvíťazilo v pondelkovom stretnutí na 80. majstrovstvách sveta v hokeji nad Nórskom 3:0.

Po bezgólovej úvodnej tretine prelomili zverenci trénera Olega Znaroksa defenzívu severanov v 23. min zásluhou Ivana Telegina, v závere druhej tretiny zvýšil na 2:0 Artemij Panarin a konečnú podobu výsledku dal v 43. min Roman Ľubimov. „Zborná“ druhýkrát na turnaji MS 2016 vyhrala bez inkasovaného gólu, pre brankára Iľju Sorokina to bol prvý shutout.

Rusi mali istotu účasti vo štvrťfinále už pred pondelkovým zápasom, účinkovanie v základnej skupine uzavrú v utorok večerným súbojom so Švédmi. Nóri zostali v tabuľke na 7. priečke s istotou záchrany.

Obrazom: Najkrajšie momenty z jedenásteho dňa MS v hokeji

Dánska hokejová reprezentácia zvíťazila v pondelkovom večernom zápase základnej A-skupiny nad výberom Kazachstanu 4:1 a má reálnu šancu na prienik do štvrťfinále. Na svojom konte totiž má 11 bodov a ak v utorok Švajčiari nezdolajú Čechov v riadnom hracom čase, postúpia do vyraďovacej časti MS prvýkrát od roku 2010. Kazachstan už pred zápasom nemal šancu na záchranu medzi elitou.

Dáni rozhodli o svojom pondelkovom triumfe už v prvej tretine, v ktorej na gól využili tri zo štyroch presiloviek. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Markus Lauridsen, Jannik Hansen a Nicklas Jensen. V 24. min síce skorigoval Nigel Dawes, ale v polovici stretnutia zvýšil na 4:1 opäť v početnej výhode Nikolaj Ehlers. Dáni si v druhej polovici súboja ustrážili trojgólový náskok.

V tomto súboji sa predstavili aj dvaja slovenskí rozhodcovia – hlavný Jozef Kubuš a čiarový Peter Šefčík.

A-skupina (Moskva):

Rusko – Nórsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 23. Telegin (Orlov, Kalinin), 38. Panarin (Šipačov), 43. Ľubimov (Jemelin, Orlov)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Piechaczek (Nem.) – Nieminen (Fín.), Pihlblad (Švéd.), 12 116 divákov

Dánsko – Kazachstan 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 9. Lauridsen (Eller, Hansen), 17. Hansen (Storm), 18. Nicklas Jensen (Storm), 30. Ehlers (Lauridsen) – 24. Dawes (Bochenski, Lipin)

Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gebei (Maď.), KUBUŠ – ŠEFČÍK (obaja SR), Lederer (ČR), 7097 divákov

8. Kazachstan 7 0 1 0 6 15:28 2 – istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.