Najkrajšie momenty z dvanásteho dňa MS v hokeji

PETROHRAD 17. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Bieloruska sa zachránili v elitnej kategórii majstrovstiev sveta, Francúzov zdolali v utorkovom záverečnom a rozhodujúcom stretnutí petrohradskej základnej B-skupiny na šampionáte v Rusku 3:0.

Dva góly vrátane víťazného strelil útočník Neftechimiku Nižnekamsk v KHL Andrej Stas. Čierny Peter teda napokon podľa prognóz zostal v rukách Maďarov, ktorí obsadili poslednú priečku v tabuľke s troma bodmi. Bielorusi plným ziskom preskočili aj Francúzov a skončili v „béčku“ na 6. pozícii.

Obrazom: Najkrajšie momenty z dvanásteho dňa MS v hokeji

Hokejisti Fínska zvíťazili nad Kanadou presvedčivo 4:0 a stali sa víťazmi petrohradskej základnej B-skupiny. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre stretnutia v 27. min obranca Tommi Kivistö, o desať minút zvýšil pre Suomi Leo Komarov a do konca prostrednej časti upravil na rozdiel troch gólov Mika Pyörala.

V úvode tretej dvadsaťminútovky dal štvrtý gól Fínov Jarno Koskiranta a zavŕšil nečakane pohodlné víťazstvo nad obhajcom minuloročného prvenstva. Fínsko vyhralo v B-skupine všetkých sedem zápasov a vo štvrtkovom štvrťfinále sa stretne s Dánskom. Kanada si zmeria sily so Švédskom, zvyšné dvojice tvoria USA – Česko a Nemecko – Rusko.

Ostatné utorkové výsledky:

B-skupina (Petrohrad):
Bielorusko – Francúzsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Stas (Linglet, Gotovec), 39. Platt (Linglet, Gotovec), 45. Stas (Linglet, Platt)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Öhlund (Švéd.) – Kaderli (Švaj.), Malmqvist (Švéd.)

Kanada – Fínsko 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 27. Kivistö (Rantanen), 37. L. Komarov (Granlund), 39. Pyörala (Aho), 43. Koskiranta (Pyörala)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Wehrli (Švaj.) – Lhotský (ČR), Ritter (USA)

8. Maďarsko 7 1 0 0 6 12:31 3 – zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.