MS v hokeji 2019 (Bratislava, Košice): Maskot Macejko

Krst maskota MS v hokeji 2019
Maskot Macejko na svahu Interski na Štrbskom Plese počas oficiálneho predstavenia a krstu maskota hokejových majstrovstiev sveta (MS) 2019 v trvaní od 10. do 26. mája v Bratislave a Košiciach. Vysoké Tatry - Štrbské Pleso, 19. január 2019. Foto: SITA/Radoslav Maťaš.

V roku 2011 bol maskotom svetového šampionátu na Slovensku vlk Goooly. Na MS v hokeji 2019, ktoré sa od 10. do 26. mája konajú v Bratislave a Košiciach, ho vystriedal medveď Macejko. Maskota okrstili v januári tohto roku snehom a šampanským na Námestí MS 1970 na Štrbskom Plese.

Organizačný výbor šampionátu sa rozhodol predstaviť a pokrstiť nového maskota na mieste, kde sa v roku 1925 uskutočnili jubilejné desiate majstrovstvá Európy v ľadovom hokeji.

Až do konania MS v hokeji 2011 v Bratislave a Košiciach to bolo jediné vrcholné hokejové podujatie s účasťou reprezentačných mužstiev, ktoré bolo výlučne na území Slovenska. Štrbské Pleso je zároveň jedným z hlavných centier práve prebiehajúcej zimnej turistickej sezóny.

Krstu sa zúčastnili dvaja slovenskí brankári – Ján Lašák a Ján Laco. „Medveď je symbolom sily a verím, že bude burcovať fanúšikov a hnať dopredu našich chlapcov. Je to naozaj vydarený maskot,“ povedal na Štrbskom plese Laco.

Meno maskota MS v hokeji 2019 vybrali fanúšikovia prostredníctvom hlasovania na oficiálnom facebookovom profile turnaja. Z viac ako 1200 návrhov do finále postúpili mená Juro a Macejko. Zvíťazil Macejko s dvojnásobným počtom hlasov. „Medveď Macejko odráža túžbu hokejovej verejnosti po znovunadobudnutí sily slovenského hokeja. Veď ako sa hovorí, si silný ako medveď,“ vysvetlila po krste riaditeľka komunikácie šampionátu Michaela Grendelová.

Viac o MS v hokeji 2019

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom