MS v hokeji 2019: Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava), Steel Aréna (Košice)

Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava), Steel Aréna (Košice)
Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava), Steel Aréna (Košice) Foto: archívne, SITA - koláž WBN.

Zápasy MS v hokeji 2019, ktoré hostí Slovensko od 10. do 26. mája, sa hrajú v Bratislave a Košiciach.

Dejiskami sú dve haly, ktoré hostili svetový šampionát aj pred ôsmimi rokmi – bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu a košická Steel aréna. Štadión v Bratislave má kapacitu hľadiska na úrovni 10-tisíc miest, ktorú organizátori museli patrične znížiť počas úprav na MS. Košický štadión pojme cez 8-tisíc priaznivcov. Obe arény pred ohtoročným 2019 podstúpili niekoľko úprav.

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sa hrajú zápasy základnej B-skupiny, dva štvrťfinálové súboje, semifinále a aj boje o cenné kovy (finále a duel o bronz). V košickej Steel Aréne sa hrajú zápasy slovenskej A-skupiny a dva štvrťfinálové stretnutia.

Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava)

Zimný štadión Ondreja Nepelu je najstarším hokejovým stánkom na Slovensku. Slávnostne ho otvorili krátko pred Vianocami 1940, prvé oficiálne stretnutie na jeho ploche odohrali 21. decembra 1940. Štadión vtedy ešte nebol krytý. Prestrešili ho až v roku 1958 pri príležitosti ME v krasokorčuľovaní.

V roku 1959 sa na ňom hrala jedna zo skupín MS. V rokoch 1989 až 1992 štadión rekonštruovali a v roku 1992 sa na ňom hrali opäť hokejové MS. Od konca apríla 2009 sa začalo s jeho výraznou rekonštrukciou a pred MS 2011 vznikla moderná multifunkčná aréna. Jej špecifikom sú sklápacie vstupné schodiská pre divákov.

Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava)
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Foto: SITA/Jana Birošová.

Steel Aréna Košice

Steel aréna – Košický štadión Ladislava Trojáka je domovským stánkom hokejistov HC Košice. Na mieste modernej viacúčelovej haly bolo od roku 1868, v roku 1962 sa Košičania dočkali umelého ľadu a o dva roky neskôr štadión zakryli. V roku 1996 ho zbúrali a po etapách sa začalo s výstavbou modernej haly. Novú arénu otvorili 24. februára 2006, jej dominantnou je 134 m strešný oblúk. Steel aréna má kvalitne vybudované zázemie, doplnené o reštaurácie a bufety.

Steel Aréna, Košice
Steel Aréna v Košiciach. Foto: SITA/Ivan Fleischer.

Viac o MS v hokeji 2019

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Zimný štadión Ondreja Nepelu