MS v hokeji 2021: Rusko za tretinu vybavilo Bielorusko a vo štvrťfinále vyzve Kanadu (video+foto)

MS v hokeji 2021: Nemecko - Lotyšsko
Rus Ivan Morozov (vľavo) a Bielorus Sergej Drozd počas zápasu na MS v hokeji 2021 proti Lotyšsku. Riga, 1. jún 2021. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 1. júna 22:00

Hokejisti Bieloruska ukončili svoje účinkovanie na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige prehrou s Ruskom 0:6. „Zborná“ si vďaka triumfu zaistila prvé miesto v A-skupine vo štvrťfinále vyzve Kanadu.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Bielorusi začali turnaj prehrou so Slovákmi (2:5), ale potom prekvapujúco zdolali Švédov (1:0). V ďalších dueloch však už nedokázali zvíťaziť a postupne podľahli Čechom (2:3 po predĺžení), Britom (3:4), Dánom (2:5) a aj Švajčiarom (0:6).

Rusi v A-skupine zaváhali iba v súboji so Slovákmi (1:3) a bod im v pondelok ukradli Švédi (2:3 po sam. nájazdoch). V ostatných zápasoch už „zborná“ bodovala naplno (Česko – 4:3, Veľká Británia 7:1, Dánsko – 3:0, Švajčiarsko – 4:1).

MS v hokeji 2021 (Riga – Lotyšsko)

  • A-skupina

Rusko – Bielorusko 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

  • Olympijské športové centrum

Góly:
0:36 – 1:0 N. Nesterov (M. Grigorenko)
4:29 – 2:0 E. Galimov (V. Gavrikov)
9:06 – 3:0 M. Šalunov (N. Zadorov, N. Nesterov)
10:52 – 4:0 M. Grigorenko (Slepyšev, D. Voronkov)
16:28 – 5:0 N. Nesterov (V. Tarasenko, A. Barabanov)
52:08 – 6:0 D. Voronkov (A. Slepyšev, M. Grigorenko)

Vylúčenia:
10:52 Bielorusko – 2 min. (zdržovanie hry)
20:53 N. Nesterov –  2 min. (hákovanie)
23:11 D. Korobov – 2 min. (podrazenie)
32:52 D. Znacharenko – 2 min. (držanie)
49:12 A. Švec-Rogovoj – 2 min. (hákovanie)
52:32 G. Platt – 2 min. (nedovolené bránenie)
52:32 G. Platt – 2 min. (hrubosť)
52:32 E. Galimov – 2 min. (hrubosť)

strely na bránu: 32:19, vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: A. Schräder (Nem.) Ch. Sternat (Rak.) – J. Merten (Nem.), E. Seewald (Rak.)

Zostavy:
Rusko: Samonov – Zadorov, Nesterov, Gavrikov, Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev – Burdasov, E. Galimov, Šalunov – Ivan Morozov, Tarasenko, Barabanov – Tolčinskij, Timkin, Švec-Rogovoj – Kamenev
Bielorusko: Šostak (5. Kolosov) – Šinkevič, Bailen, Znacharenko, Antonov, Faľkovskij, Lisovec, Solovjov, Korobov – Platt, Šarangovič, Klimovič – Protas, N. Komarov, Drozd – Lopačuk, Stefanovič, Kodola – Demkov, Paré, Belevič

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom