MS v hokeji 2021: Švédsko po druhej tretine viedlo 2:0, ale Česko otočilo výsledok a zvíťazilo (video+foto)

MS v hokeji 2021: Švédsko - Česko
Zákrok švédskeho gólmana Adama Reideborna po zakončení českého útočníka Jana Kovářa počas zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 27. máj 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 27. mája 21:59

V dôležitom štvrtkovom zápase v „slovenskej“ A-skupiny na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige zvíťazilo Česko nad Švédskom 4:2 a to aj napriek tomu, že po dvoch tretinách prehrávalo 0:2. Najlepšími hráčmi duelu v Olympijskom športovom centre bol Max Friberg a Jakub Vrána.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

„Tri korunky“ svoje úvodné dva zápasy prekvapujúco prehrali (Dánsko – 3:4, Bielorusko – 0:1), ale v utorok si napravili chuť vysokým víťazstvom nad Švajčiarskom 7:0. Česi v súboji s Rusmi siahali na body, ale napokon im tesne podľahli 3:4. Následne nestačili ani na Švajčiarov (2:5) a Bielorusom zdolali 3:2 po predĺžení.

40:00 F. Hronek – 2 min. (seknutie)
40:00 O. Lindberg – 2 min. (nedovolené bránenie)
40:00 O. Lindberg – 2 min. (seknutie)
43:27 J. Frödén – 2 min. (podrazenie)
49:18 Česko – 2 min. (veľa hráčov na ľade)

strely na bránu: 29:24, vylúčenia: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: R. Gofman (Rus.), J. Romasko (Rus.) – G. Lazarev (Rus.), N. Šalagin (Rus.)

Švédsko: Reideborn – Pudas, Tömmernes, Lööv, Pilut, Nygren, Dahlbeck, Sellgren – O. Lindberg, P. Lindholm, Rakell – Rasmussen, A. Kempe, M. Kempe – Sörensen, Lundeström, Olofsson – Frödén, Wingerli, Friberg
Česko: Hrubec – Hronek, D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, Šustr, D. Sklenička – D. Kubalík, Jan Kovář, Zadina – Sekáč, Chytil, Blümel – M. Stránský, Špaček, Lenc – Smejkal, R. Hanzl, Flek – J. Vrána