MS v hokeji 2021: USA majú druhé víťazstvo, Kazachstan dostal v každej tretine rovnaký počet gólov (video+foto)

MS v hokeji 2021: USA - Kazachstan
Kazašský reprezentant Jegor Šalapovv súboji s americkým útočníkom Ryanom Donatom pred brankárom Nikitom Bojarkinom počas zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 25. máj 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 25. mája 18:13

Hokejisti USA si v utorok na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige pripísali na konto druhé víťazstvo, keď v Riga Arene strelili v každej tretine jeden gól a porazili reprezentantov Kazachstanu 3:0. Najlepšími hráčmi duelu boli Curtis Valk a gólman Calvin Peterson, ktorý si na konto pripísal 18 úspešných zákrokov.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Američania tak majú v tabuľke B-skupiny zatiaľ šesť bodov, keďže v zámorskom derby vyhrali aj nad Kanadou (5:1). Vo svojom úvodnom zápase na turnaji podľahli Fínom (1:2).

Hokejisti Kazachstanu naopak severanov porazili 2:1 po samostatných nájazdoch a rovnako dva body si do tabuľky B-skupiny pripísali aj za víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch nad domácim Lotyšskom.

MS v hokeji 2021 (Riga – Lotyšsko)

• B-skupina

USA – Kazachstan 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

• Riga Arena

6:57 – 1:0 A. Clendening (T. Moore, J. Robertson)
21:33 – 2:0 T. Moore (Z. Jones)
41:58 – 3:0 J. Drury (R. Donato, M. Tennyson)

strely na bránu: 52:18, vylúčenia: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: A. Jeřábek (ČR), R. Šír (ČR) – D. Hynek (ČR), Š. Synek (SR)

USA: Petersen – Roy, Wolanin, Tennyson, Z. Jones, Clendening, Hellickson, Ch. Wideman – Rooney, Chmelevski, Robinson – Beniers, Donato, Drury – T. Moore, Robertson, Garland – Blackwell, Labanc, Abdelkader – B. Boyle
Kazachstan: Bojarkin – Dietz, Makľukov, Blacker, Orechov, Šalapov, Stepanenko, Samat Danijar – Paňukov, R. Starčenko, Ševčenko – Michajlis, Valk, Savickij – Šin, Šestakov, Rymarev – Petuchov, Akolzin, Sagadejev – Asetov