MS v hokeji 2021: Veľká Británia získala prvý bod, Dánsko rozhodlo o svojom triumfe v predĺžení (video+foto)

MS v hokeji 2021: Veľká Británia - Dánsko
Dánsky útočník Oliver Larsen padá po súboji s Britom Liamom Kirkom počas zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 25. máj 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 25. mája 18:53

Hokejisti Veľkej Británie na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige získali svoj prvý bod, keď v utorňajšom zápase podľahli Dánom 2:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól v presilovej hra 24 sekúnd pred koncom predĺženia strelil Markus Lauridsen. Najlepšími hráčmi duelu boli Joshua Tetlow a Julian Jakobsen, autor vyrovnávajúceho gólu na 1:1.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Briti vo svojom úvodnom zápase v A-skupine utŕžili debakel od Rusov (1:7) a v nedeľu nestačili ani na Slovákov (1:2). Dáni najprv šokovali Švédov, ktorých porazili 4:3, ale potom tesne podľahli Švajčiarom (0:1).

MS v hokeji 2021 (Riga – Lotyšsko)

• A-skupina

Veľká Británia – Dánsko 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

• Olympijské športové centrum

2:33 – 1:0 B. O’Connor (D. Phillips, R. Dowd)
10:19 – 1:1 J. Jakobsen (N. Jensen, M. Boedker)

30:30 J. Jakobsen – 2 min. (podrazenie)
51:35 M. Lassen – 2 min. (nedovolené bránenie)
58:31 N. Jensen – 2 min. (hrubosť)
58:40 B. Connoly – 2 min. (hrubosť)
60:28 L. Kirk – 2 min. (hákovanie)
63:32 B. Lake – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 23:32, vylúčenia: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: C. Sternat (Rak.), M. Tscherrig (Švaj.) – J. Merten (Nem.), D. Obwegeser (Švaj.)

Veľká Británia: Bowns – Richardson, Tetlow, D. Phillips, O’Connor, Swindlehurst, Clements, Jones – Davies, Myers, J. Phillips – Kirk, Connolly, Dowd – Perlini, Hammond, Lake – Venus, Betteridge, Long
Dánsko:  Dahm – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, O. Larsen, O. Lauridsen, Kristensen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Jakobsen, Boedker – Storm, Jesper Jensen, Hardt – True, From, Olesen – Andersen, Madsen, Poulsen – Meyer