MS v hokeji do 20 rokov: Slovensko opäť vysoko prehralo, Švajčiarsko strelilo sedem gólov (video)

Samuel Hlavaj, 20 rokov
  • aktualizované 30. decembra, 21:51

Slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov nevyšiel pondelkový zápas v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta juniorov v Česku. Zverenci trénera Róberta Petrovického v pondelok večer v Třinci podľahli Švajčiarom 2:7 a už vedia, že tabuľke skončia na štvrtom mieste a vo štvrtkovom štvrťfinále nastúpia proti víťazovi ostravskej B-skupiny.

Nič na tom nemôže zmeniť ani utorkový súboj Slovákov proti Švédom o 15.00 h.

Slováci v úvodnom zápase triumfovali nad Kazachstanom (3:1) a v druhom vysoko prehrali nad Fínskom (8:1).

MS v hokeji do 20 rokov

• A-skupina

Slovensko – Švajčiarsko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

• WERK Aréna Třinec

07:56 – 0:1 – G. Kohler (F. Berri, V. Nussbaumer)

10:04 – 0:2 – G. Kohler (V. Nussbaumer, J. Jerome Moser) – presilová hra

14:49 – 0:3 – V. Nussbaumer (M. Verboon)

33:21 – 0:4 – S. Knak (G. Jobin)

38:35 – 1:4 – M. Faško-Rudáš (O. Okuliar) – oslabenie

39:55 – 1:5 – S. Schmid (D. Aebischer, M. Verboon)

09:24 – R. Džugan – 2 min. (seknutie)

11:00 – S. Schmid – 2 min. (nedovolené bránenie)

15:14 – J. Jerome Moser – 2 min. (držanie)

24:05 – M. Minárik – 2 min. (hákovanie)

27:38 – S. Schmid – 2 min. (hákovanie)

30:26 – V. Ďurina – 2 min. (hákovanie)

36:41 – D. Jendek – 2 min. (držanie hokejky)

43:11 – S. Schmid – 2 min. (držanie)

45:17 – G. Jobin – 2 min. (seknutie)

47:18 – T. Berni – 2 min. (hákovanie)

49:48 – M. Minárik – 2 min. (podrazenie)

Strely na bránu: 29:26, vylúčenia: 6:7 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Campbell (CAN), Pešina (CZE) – Lederer (CZE), Merten (GER), 4915 divákov

Slovensko: Hlavaj (15. Vyletelka) – Bučko, Dlugoš, Kňažko, Vitaloš, Česánek, Mudrák, Turan, Stacha – M. Minárik, Džugan, Faško-Rudáš – Čajkovič, Kováčik, Okuliar – Tkáč, Mrázik, Paulíny – Ďurina, J. Minárik, Jendek
Švajčiarsko: Hollenstein – Berni, Aebischer, Guggenheim, Moser, Henauer, Pezzullo – Wetter, Schmid, Patry – Verboon, Nussbaumer, Kohler – Gerber, Mettler, Berri – Jobin, Salzgeber, Knak – Sopa

Mladí Slováci za súperom v prvej tretine zaostávali a Švajčiari svoju prevahu pretavili na tri góly – Samuel Hlavaja najprv dvakrát prekonal Gilian Kohler a raz Valentin Nussbaumer. Po treťom góle Hlavaja v slovenskej bránke nahradil Samuel Vyletelka, ktorý si držal čisté konto do 34. min.

Na presný zásah Simona Knaka síce vo vlastnom oslabení zareagoval gólom Martin Faško-Rudáš, no päť sekúnd pred druhou sirénou Švajčiari pridali aj piaty gól zásluhou Sandra Schmida.

Slovenskí hokejisti síce v III. tretine držali so súperom krok v počte striel, no vyťažili z toho iba gól Róberta Džugana, kým Švajčiari skórovali z hokejok Miku Henauera a Matthewa Verboona.