MS v hokeji do 20 rokov: Slovensko tesne zdolalo Švajčiarsko, Latkóczy predviedol parádne zákroky (video+foto)

MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Švajčiarsko, Edmonton, Šimon Latkóczy
Šimon Latkóczy v drese slovenskej reprezentácie do 20 rokov. Foto: archívne, Jason Franson/The Canadian Press via AP.
  • aktualizované 25. decembra 22:30

Slovenskí hokejisti tesne zdolali Švajčiarov vo svojom úvodnom zápase na juniorskom svetovom šampionáte v kanadskom Edmontone.

Viac o téme: MS v hokeji do 20 rokov

O slovenskom triumfe v 55. minúte rozhodol Roman Faith. Najlepšími hráčmi duelu v Rogers Place boli obaja brankári Thibault Fatton a Šimon Latkóczy, ktorý najmä v tretej tretine predviedol parádne zákroky.

Ďalšími súpermi zverencov trénera Róberta Petrovického postupne budú rovesníci z Kanady (27.12.), Nemecka (28.12.) a Fínska (30.12.).

MS v hokeji do 20 rokov

• A-skupina

Švajčiarsko – Slovensko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

• Edmonton (Rogers Place)

Gól:
54:17 – 0:1 R. Faith (Š. Nemec, M. Mrázik)

Vylúčenia:
5:37 N. Vouardoux – 2 min. (krosček)
13:09 N. Delemont – 2 min. (nedovolené bránenie)
19:20 B. Guggenheim – 2 min. (podrazenie)
22:28 R. Fust – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
23:32 J. Slafkovský – 2 min. (nedovolené bránenie)
48:08 C. Fiedler – 2 min. (nedovolené bránenie)
55:25 S. Kňažko – 2 + 10 min. (vrazenie na mantinel)
57:35 M. Stacha – 2 min. (podrazenie)
59:40 D. Mudrák – 2 min.  (hrubosť)
59:40 K. Derungs – 2 min. (seknutie)

strely na bránu: 28:32, vylúčenia: 7:4 na 2 min., navyše: S. Kňažko 10 min. (vrazenie na mantinel), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: F. Lawrence, C. Sandlak – M. Chaput, A. Harris (všetci Kan.)

Švajčiarsko: Fatton – Chanton, Baragano, Fiedler, Meier, Vouardoux, Pezzullo, Guggenheim, Delémont – Knak, Canonica, Bottini – Biasca, Allenspach, Fust – Schläpfer, Marchand, Hofer – Dähler, Derungs, Jobin
Slovensko: Latkóczy – Mudrák, Golian, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Turan – Faith, Jellúš, Mrázik – Chromiak, Myklukha, Slafkovský – Sojka, Kašlík, Mešár – Kolenič, Jendek, Eliaš – Jedlička

MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Švajčiarsko, Edmonton, Šimon Bečár
Švajčiarsky reprezentant Lionel Marchand (11) v súboji so Slovákom Šimonom Bečárom počas zápasu A-skupiny na MS v hokeji do 20 rokov proti Švajčiarsku. Edmonton (Rogers Place), 25. december 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.
MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Švajčiarsko, Edmonton, Marko Stacha
Švajčiarsky reprezentant Lorenzo Canonica (14) v súboji so Slovákom Markom Stachom počas zápasu A-skupiny na MS v hokeji do 20 rokov. Edmonton (Rogers Place), 25. december 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.
Jeden zo zákrokov slovenského brankára Šimona Latkóczyho počas zápasu A-skupiny na MS v hokeji do 20 rokov proti Švajčiarsku. Edmonton (Rogers Place), 25. december 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.