MS vo futbale 2018: Kolumbia - Japonsko
Fanúšikovia počas zápasu Kolumbia - Japonsko na MS vo futbale 2018. Saransk, 19. jún 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 24. júna 19:17

JEKATERINBURG 24. júna (WebNoviny.sk) – Nedeľňajší duel H-skupiny XXI. majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku (14. júna – 15. júla) na Centrálnom štadióne v Jekaterinburgu medzi tímami Japonska a Senegalu priniesol remízu 2:2.

Tímy sa tak budú až do štvrtka deliť o čelo tabuľky. Oba tímy svoje úvodné zápasy na turnaji vyhrali. Japonci zdolali Kolumbiu 2:1 a rovnakým výsledkom sa skončil aj súboj Senegal – Poľsko.

68. T. Inui, 90.+4 M. Hasebe – 59. M. Niang, 90. Y. Sabali, 90.+1 C. N’Diaye

strely celkovo (na bránu): 7:14 (3:7), rohové kopy: 2:5, držanie lopty (v %): 57 – 43, rozhodcovia: G. Rocchi – El. Di Liberatore, M. Tonolini (všetci Tal.), videorozhodca: M. Irrati (Tal.), 32 572 divákov

Japonsko: Kawašima – H. Sakai, Jošida, Šodži, Nagamoto – Hasebe, Šibasaki – Haraguči (75. Okazaki), Kagawa (72. Honda), Inui (87. Usami) – Osako
Senegal:
Kh. N’Diaye – Waugé, S. Sané, K. Koulibaly, S. Sané, Sabaly – B. N’Diaye (81. Ch. N’Doye), A. N’Diaye (65. Kouyaté), I. Gana Gueye – I. Sarr, Niang (86. Diouf), Mané

I. polčas

Hráči Senegalu otvorili skóre nedeľňajšieho podvečerného stretnutia na konci 11. min, keď centrovanú loptu Sabalyho brankár Kawašima vyrazil priamo do Maného. Japonsko prežívalo náročný úvod do zápasu, ktorý sa „modrým samurajom“ podarilo prelomiť v 34. min gólom z kopačky Inuiho. Ten strelil svoj prvý reprezentačný gól v súťažnom zápase, keď sa po dlhom pase z obrany a práci Nagatoma na ľavom krídle presadil technickou strelou do pravého dolného rohu.

II. polčas

V druhom polčase mohol vyrovnaný stav stretnutia zmeniť opäť Inui, jeho strelecký pokus zo 64. min sa však zastavil na brvne senegalskej bránky. Skóre sa menilo o 7 minút neskôr, keď M’Baye Niang v šestnástke usmernil center z ľavej strany ihriska a Mousa Wagué strelil svoj prvý gól v národnom drese. Stav stretnutia zavŕšil v 78. min striedajúci Keisuke Honda, ktorý využil chybu brankára Khadima N’Diayeho a stal sa prvým Japoncom s gólmi na troch finálových turnajoch majstrovstiev sveta.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018: