MS vo futbale 2018: Rusko - Egypt
Zľava: Ilya Kutepov (z Ruska) v súboji o loptu s Marwanom Mohsenom (vpredu) z Egypta počas zápasu A skupiny na MS vo futbale 2018 v Rusku, 19. júna 2018 Foto: SITA/AP

PETROHRAD 19. júna (WebNoviny.sk) – Domáci reprezentanti Ruska sú už len krok od postupu do osemfinále na futbalových majstrovstách sveta 2018. Zverenci trénera Stanislava Čerčesova sa výrazne priblížili k účasti medzi najlepšími 16 mužstvami záverečného turnaja svetového šampionátu utorkovým víťazstvom nad hráčmi Egypta v Petrohrade 3:1.

Rusi majú v základnej A-skupine na konte plný počet šesť bodov, v otváracom súboji šampionátu zdolali Saudskú Arábiu jednoznačne 5:0.

84. F. Smolov

strely celkovo (na bránu): 13:12 (4:1), rohové kopy: 7:4, držanie lopty (v %): 49 – 51, rozhodcovia: E. Caceres (Arg.), E. Cardozo, J. Zorrilla (obaja Paraguay), videorozhodca: M. Irrati (Tal.)

Rusko: Akinfejev – Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov (86. Kudriašov) – Zobnin, Gazinskij – Samedov, Golovin, Čeryšev (74. Kuziajev) – Dziuba (79. Smolov)
Egypt:
El-Shenawy – Fathy, Gabr, Hegazi, Abdel-Shafy – Hamed, Elneny (64. Warda) – Salah, Said, Trézéguet (68. Sobhi) – Mohsen (82. Kahraba)

Po bezgólvoom prvom polčase sa v druhej polovici zápasu roztrhlo vrece s gólmi, v priebehu pätnástich minút prišla gólová smršť v podaní domáceho výberu. Dve minúty po prestávke brankár Mohamed El-Shenawy najprv vyboxoval loptu preč z pokutového územia, no potom spoza šestnástky vystrelil Roman Zobnin a jeho strelu si stečoval do vlastnej siete Ahmad Fathy.

O dvanásť minút neskôr bolo 2:0, keď sa Alexander Samedov pekne uvoľnil vo vnútri šestnástky, spätnou prihrávkou naservíroval loptu Denisovi Čeryševovi a ten už nemal problém dopraviť loptu do siete. Tretí gól domácich hráčov padol o tri minúty neskôr – Arťom Dziuba sa zblízka presadil vo vnútri pokutového územia cez dvoch egyptských reprezentantov. Na strane hostí už len zmiernil prehru najväčšia hviezda Mohamed Salah z pokutového kopu v 73. minúte.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018: